| Miakenzu a întrebat:

Cum să-i spun mamei ca mi-a venit ciclu?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece este un lucru absolut normal pentru orice femeie sa aiba menstruatie ii spui direct fara nici un fel de ocolis, mami am nevoie de sfaturile tale pentru a sti cum sa procedez si ce trebuie sa fac deoarece mi-a aparut menarha, adica prima menstruatie.Este de datoria ei sa te indrume si sa-ti explice cum se procedeaza in acele zile. Multa saantate.

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Ii spui direct. Mama ar trebui sa iti fie cea mai buna prietena si te va sfatui cum e cel mai bine sa procedezi. Ceea ce ti s-a intamplat este un lucru absolut normal si trebuie sa stii cum sa te ingrijesti.
Felicitari, acum esti domnisoara happy

| BeckhamRZM a răspuns:

Domnișoară nouăăăăă. Spune-i, e mami. Trebuie să știe. :*

| justkillmenow69 a răspuns:

Asa cum ii spui ca ai luat un 4 la Romana?
Mama ta ar trebui sa fie ca prietena ta. Deci, mergi si-i spui direct, 'vezi mama ca mi-a venit ciclu/menstruatia!' te va ajuta...

| LeZizu a răspuns:

Da.