| L•o•L•L•y•P.o.o.p.s a întrebat:

Cum sa-i spun unui baiat ca-mi place de el(sunt cam timida) dar sa nu ma creada ca sar pe el?big grin Multumescbatting eyelashes.

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Zi-i din priviri, din atitudine. Nu-i zice din cuvinte. Este mai usor cand sunteti in aceeasi gasca, atunci poti sa ajungi mereu, ca din intamplare, in apropierea lui, poti sa fi mai atenta la el, etc. Poti de asemenea sa il rogi sa te conduca acasa. Daca nu sunteti in aceeasi gasca, incearca sa-ti incrucisezi drumurile cu ale lui, cat mai des. Si sa vb cu el, daca va salutati este usor sa mai adaugi cate ceva.
Si ar fi normal ca el sa te invite la o iesire, ca sa vb despre mai multe. Daca nu face asta, ori are pe altcineva, ori este chiar mai timid decat tine. thinking
Apropo, trebuie sa vezi daca are pe altcineva, a sta ar fi prioritatea numarul 1: nu te implici intr-o relatie cu cineva ocupat.

| Hmmmm a răspuns:

Dc nu ii dai d inteles?
daca esti timida si crezi ca nu poti sa ii spui asta in fata poti sa ii areti prin diferite gesturi, priviri, zambete. apropie-te d el in primul rand ca o amica dupa care incetul cu incetul incearca sa te apropii din ce in ce mai mult. daca te place si el va face el urmatorul pas.

| Miauti a răspuns:

Cum ne zici si noua ca iti place de el. Imagineazati ca e un pc si scrii noua.

| adi4ever a răspuns:

Băăăăăă, te plac băăăăăă ce e asa greu sa iti dai seama?

| Dan a răspuns:

Incet si sigur vei reusi. Tu trebuie sa faci primul pas! happy

| 80Cris a răspuns:

Te comporti natural.

| Daiana90 a răspuns:

Cand sunteti singuri, spune-i ca ti se pare ca e dragut si ca e super de treaba si daca si el iti face complimente atunci mergi mai departe. daca tace si spune mersi si de tine nu spune nimic, mai bine nu ii mai spune nimichappy.

| JustShadows a răspuns:

Buna! Hm.pai daca esti timida, il poti face sa vada ca il placi indirect, adica nu spunandu-i, ii poti deveni prietena si cunoscandu-te poate se va atasa si el de tine, sau in acest fel vei vedea ce si cum si vei invata cum sa-l abordezi.Ca sa poti sa spui cuiva ca-l placi, nu stiu, nu prea am fost pusa in postura asta, trebuie pur si simplu sa cunosti persoana respectiva si sa vorbesti din inima.Ai grija de tine!happy