| Villy09 a întrebat:

Cum sa iesim din monotonie? Amandoi ne-am plictisit sa mergem in aceleasi locuri,ore si sa facem cam aceleasi lucruri.
Ne iubim,dar nu ne vin idei, zici ca am fi imbatranit si totusi nu am trecut nici de 18 ani.
Niste idei va rog, multumesc mult.

3 răspunsuri:
| Zedge a răspuns:

Mai faceti iesiri in natura mergeti in scurte excursii si vizitati locuri.

| corbulalbrosu a răspuns:

Rutina,obisnuinta,monotonia provoaca indiferenta si ulterior blazarea adica pierderea intensitatii simturilor si a emotiilor, in lipsa carora destramarea unui cuplui devine doar o "cursa contracronometru" catre un final cu rezultatul intrezarit care de fapt este doar amanat. Ca idei de moment ar fi practicarea unor fantezii sexuale si chiar perversiuni ce pot condimenta relatia.Succes.

| peperonies a răspuns:

Asta se intampla din 2 motive. 1 aveti personalitatea a 2 cartofi. 2. tinerii din ziua de azi nu mai au nici un fel de pasiune sau hobby pe care pot sa o faca in timpul liber.