| dulse a întrebat:

Cum sa ii arat ca il iubesc si ca nu o sa imi bat niciodata joc de el... el crede ca fac misto de el ca vreau sa il fac sa tina la mine din ce in ce mai mult si dupa aia sa il las. Cum sa ii arat ca greseste, ca il iubesc si eu ( acum este in italia si vine in tara inainte de craciun ) stiu ca ma iubeste si ca nimeni nu o sa ma mai iubeasca ca el si vreau si eu sa il fac sa simta la fel. Dar cum? fund@

Răspuns Câştigător
| Originalone a răspuns:

Fii obsedata de el,asa va sti ca tii mult la el.
Adica ca si cum ai fi lipita de el.
Comporta-te ca si cum ati fi un cuplu.
Nu stiu sincer sati si eu am avut multe relatii la distanta,dar cam toate au mers prost.
Conteaza sa va faceti ceva planuri va intalniti de cateva ori va cunoasteti,apoi daca mere ceva va mutati impreuna.
Conteaza sa vorbiti mult pe mess si la telefon,asa daca vorbiti rar se pierde contactul si aceea obsesie se reduce la minim.
Oricum merita sa incerci daca barbatul este klumea si de treaba.
Zi,noapte cand poti trimitei cate un sms,suna-l,salutal,intreaba-l ce face,cum o mai duce,orice sa vada ca te interesezi de el si ar vrea sa fi cu el.
Si eu in momentul asta am ceva relatie la distanta,parca ma sufoca femeia,eu n-am sunat-o niciodata la telefon, tot ea ma suna la orice ora.
Conteaza sa iti doresti asta, pui suflet.
SPer sa te ajute cu ceva.
Daca vrei ceva sfaturi suplementare id mess never. lose0.

3 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Spui ca te iubeste, totodata spui ca el crede ca faci misto de el. Atunci daca asa crede, de ce te iubeste? Sau doar tu crezi asta? Evident se teme de deceptii. Tu trebui sa fii tu insati, sa isi dea seama singur din comportamentul tau ca il iubesti, si atunci cu siguranta va capata incredere in tine si te va iubii din ce in ce mai mult. Incearca sa nu il dezamagesti cu nimic, sa nu il faci gelos, sa-si simta iubirea in siguranta.Nu stiu cati ani dar in cazul in care esti mai mare si ai terminat scoala si nu ai alte obligatii, puteti vorbii de un viitor impreuna, de locuit impreuna, eventual de plecat amandoi afara. Relatiile la distanta in general nu merg si sunt si dureroase, si in final tot va aparea altcineva si iti va fura inima.(sau lui). Deci ai grija! Important e sa discutati si sa vedeti ce vreti cu adevarat unul de la celalat. Bafta! :*

| aurora50scumpika a răspuns:

Daca ai id-ul lui sau numarul lui de tel cauta-l, si spune-i ca nu ti-ai bate niciodata joc de el,, ca ce castigi daca el se indragosteste de tine.ca daca vorbesti cu el e pentru ca vrei sa ai o relatie cu el.nu doar sa se indragosteasca de tine.zii ca nu ti-ai pierde timpul cu asta!

| Crimeea a răspuns:

Cum adica,cum sa ii arati? prin fapte,prin gesturi, prin vorbe, bafta