| Uilula a întrebat:

Cum sa ii dau papucii la prietena mea in cel mai delicat mod posibil, in asa fel incat ea sa nu sufere?

PS:Mie nu imi mai place de ea.Deci va rog cat mai multe solutii.

8 răspunsuri:
| Allexandraaa a răspuns:

Pai. happy. ii spui ca relatia voastra nu are nici un viitor. ca nu are rost sa mai pierdeti timpul degeaba daca lucrurile nu mai merg. Fa-o undeva intr-un parca sau undeva unde sa fiti face to face ca sa isi dea seama ca decizia ta este una permanenta. Daca ii spui pe mess sau la telefon va crede ca nu esti sigur de situatie si va continua sa te caute. Spune-i ca ramaneti amici, ca veti vorbi in continuare. Vorbeste cat mai frumos cu ea ca sa nu sufere. Spune-i partile bune.ca veti mai putea iesi la plimbari impreuna cu alti prieteni ca amici... sau la un suc tot asa. Dar nu face greseala sa nu o mai bagi deloc in seama pentru ca asa o vei face sa sufere foarte mult.
Succes >big grin

| Uilula explică:

@Alessya la inceput o iubeam la nebunie dar pe parcurs mi s-a stins incetul cu incetul dragoste fata de ea.Probabil si din cauza ca nu ne-am mai vazut atat de des.

| Alessyaaa a răspuns:

Dar daca nu iti place de el cum ai ajuns sa fiti impreuna? Compasiune? Nu mai fa asta.Daca ea te iubeste,nu ai cum sa te desparti de ea fara sa o faci sa sufere.E imposibil. Spune-i adevarul, chiar daca doare, macar va sti ca nu o iubesti asa cum te iubeste ea. Spune-i ca intr-o zi va gasi baiatul potrivit care sa o iubeasca la fel de mult ca si ea.Isi va gasi alesul.Dar, in orice caz, nu o minti. Spune-i intregul adevar. Spune-i ca nu o iubesti.SUCCES!

| đ a răspuns:

Pai. nu prea ai sanse sa faci in asa fel incat sa nu sufere in cazul in care te iubestewinking
da incearca sa o faci sa inteleaga motivul. explica-i ce s-o intamplat si o sa inteleaga. de suferit o sa sufere da nu se omoara, stai linistitwinking.

| zuzautza a răspuns:

Buna.sicer te sfatuiesc ca treaba sa nu fie facuta prin telefon, sms, mess etc ci fata in fata.Incearca sa ii explici ca nu poti sa ii poruncesti inimii pe cine sa iubeasca si ca tu nu mai ai sentimente atat de puternice fata de ea incat sa ramaneti impreuna.ca cel mai bun lucru in momentul de fata e sa va despartiti.De suferit e imposibil sa nu sufere daca tine la tine, insa o sa ii treaca si adica mai ai si putin noroc poate nu o sa te urasca mai tarziu.

| Ancuta7878 a răspuns:

Incearca sa faceti in asa fel incat sa va intalniti undeva si sa povestiti.si poti sa i zici ca nu are rost sa sufere dupa tine, sa nu planga, ca va veni altul!

| DeliciousGirl19 a răspuns:

Mai delicat nu prea se poate... mai ales daca tine la tine. oricum ii spui nu o sa i se pare delicat. eu cred ca trebuie sa ii spui adevaru. uite imi pare rau dar numai simt nimic pentru tine dar pentru ca nu vrea sa crezi ca imi bat joc de tine iti spun adevarul si ramanem prieteni. pnm alt ceva nu cred ca ai putea sa ii zici. succes!

| criiiii a răspuns:

Fra.>; d< ce aii?; o de cine vrei sa te desparii?>; p :o