| raluka_8394 a întrebat:

Cum sa ii explic unui baiat sa nu mai fie gelos pe mine? mie imi place de el. dau funda:*

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Gelozia e o boala greu de vindecat.Ori e gelos din fire,si atunci nu ai ce face,totdeauna va fi gelos,ori e gelos fiindca te iubeste si aici, cel putin, mai poti sta de vorba cu el.Prin comportarea ta, prin discutii lungi si convingatoare, il poti face sa inteleaga ca nu ai ganduri rele si-l iubesti si tu la fel de mult.Mai poti sa ii explici ca facand mereu scene de gelozie reuseste doar sa te amarasca si sa te supere cu riscul sa te piarda la un moment dat! Nu o sa poti suporta mereu iesirile pline de venin si nervii unui om gelos,care sub pretextul ca te iubeste iti face viata neagra! Ar trebui sa radeti si sa va simtiti bine unul in prezenta celuilalt,nu sa dati explicatii si sa plangi,asta nu e dragoste,e chin! Deci, inarmeaza-te cu rabdare si, explica-i ca gelozia lui e cel mai sigur mod sa te piarda.Mult noroc!

3 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Gelozia nu are leac. Ar trebui sa fi mandra si sa te bucuri de faptul ca este gelos, inseamna ca insemni ceva pentru el si ca nu vrea sa te piarda. Cu timpul va invata sa treaca peste gelozie, dar momentan chiar nu ai ce sa-i faci.

| Biu90 a răspuns:

Spune-i ca trebuie sa aiba incredere in tine si mai ales demonstreaza-i lucrul asta. Ai curaj si spune-i ca il placi si ca nu te intereseaza nimeni altcineva. Atunci va renunta la chestia asta. Face asa pentru ca e nesigur si crede ca te poate pierde. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

gelozia e cam periculoasa, dar nici tu nu trebuie sa-i dai motive sa fie gelos,trebuie sa discuti cu el la modul cel mai serios, ori termina cu gelozia ori va despartiti ca gelozia nu este buna intr-o relatie, aduce numai certuri si boli de ficat