| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ii spun ca nu mai vreau sa fim impreuna?sadPur si simplu imi place de el dar nu il iubesc, il vad ca pe un frate nimic mai mult.Suntem doar de o luna impreuna.Si vreau doar sa ramanem amici.

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, intr-o luna nici nu prea poti sa iubesti cu adevarat, pentru ca iubirea adevarata vine in timp, cu cat cunosti mai mult persoana respectiva, cu cat realtie devine mai solida...asa e la inceput, iti place de cineva, apoi cu timpul ajungi sa il iubesti. FA cum vrei dar nu te pripi sa iei o decizie, gandeste-te bine sa nu iti para rau ca l-ai pierdut ca mai se intampla asa, cum am facut eu de exemplu m-am despartit de un baiat pentru ca credeam ca nu tin la el, apoi mi-am dat seama ca tin la el si din pacate el nu a mai vrut sa imi acorde o sansasad...in fine, fa ceea ce simti, daca nu mai vrei sa fi cu el, fi sincera si spune-i adevarul, e mai bine asa;
Va trece el peste si fiecare sa mearga pe drumul sau, poate ca amici va fi mai bine. Dar nu stiu, parerea mea e ca poti sa ii dai o sansa, sa incerci sa il cunosti mai bine, sa faceti diferite activitati impreuna si cine stie, poate vei ajunge sa il iubesti.
Totul depinde de tine.

| tyana a răspuns:

Fiind sincera! Daca e un baiat cu capul pe umeri va aprecia gestul. Daca nu, e problema lui.Nu vad rostul unei relatii in care unul nu iubeste ci sta cu celalalt din mila.Sacrificiul asta nu-l poti face pentru nimeni.Ai viata ta si trebuie sa fii fericita.happy

| Rukhsandra a răspuns:

Zi ca ai ceva de discutat cu el si spune-i pur si simplu ca nu mai merge si ca nu vrei sa-l ranesti si daca se poate sa ramaneti prieteni si dupa ce va despartiti. sa nu-i spui pe mess sau sa-i dai un sms ca va suferi mai mult o stiu din propria experienta big grin

| Sara2 a răspuns:

"mi-am dat seama ca nu tin la tine, as vrea sa luam o pauza" asta prin mesaj, si daca te intelege e ok, daca nu intelege e nemernic

| alexuzha a răspuns:

In niciun caz prin mesaj nu este deloc frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i ca vrei sa fi doar amici se eu ma numesc bianca si asa as vrea si eu sa fac si asa ii voi spune