| KRLL a întrebat:

Cum sa ii spun unei foarte bune prietene ca am inceput sa o iubesc foarte mult? Nu sunt timid deloc, doar ca nu stiu cu ce sa incep. (peste 16 ani amandoibig grin )

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

La prima intalnire cu ea ii adresezi/propui in mod direct o invitatie de a va plimba doar in 2 pe aleile unui parc, pe jos sau cu rolele/bicicletele, etc, sau sa mergeti intr-un local, sau pe o terasa in aer liber, unde sa consumati o inghetata, un suc, o prajitura in timpul discutiilor. Succes!

7 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,
Daca sunteti foarte buni prieteni, eu zic sa o duci intr-un loc linistit, sa incepi cu pasii mici ( de genul, o pupi pe obraz mai des, o apuci de umar, o ciupesti, ii dai mici semne) apoi, dupa un timp, sa-i spui direct ce simti. Nu ai de ce sa te jenezi.

| WaterDrop a răspuns (pentru Ririru):

1 dimineata, intr-un parc gol unde este liniste, o apuci brusc de umar si o lipesti de un pom, o ciupesti de falcute daca cumva tipa si ii spui direct ca nu are scapare orice ar face.

Nu stiu ce sa zic despre asta, cu siguranta nu te jenezi dar nici legal nu pare sad

| Ririru a răspuns (pentru WaterDrop):

Asta pentru ca tu n-ai inteles ce am spus eu.
Nu am spus sa o duca o singura data undeva si sa faca toti pasii astia, ci sa le includia in iesirile lor in oras.

| WaterDrop a răspuns:

Nu, nu, nu, nuuuuuuuu! Nu faci asta, pentru ca ai o foarte mare sansa sa o dai in bara. Daca nu ai facut`o de la inceput, nu`si prea mai are rostul acum. Posibil sa iti mearga si sa traiti o poveste frumoasa insa este mult mai posibil sa o pierzi si ca prietena.Pe viitor nu te mai amagi cu chestii de genul asta, nu exista prietenie in astfel de situatii, cineva va avea mereu sentimente mai intense decat spune.

| Camuflaj2017x a răspuns:

Cum ne spui noua.

| DroIja a răspuns:

Adică 16 ani jumate?

| anonima2017aka a răspuns:

Pai pur si simplu te duci cu curaj la ea si ii spui
daca nu o vei face acum vei regreta mai tarziu si mereu te vei intreba ce s ar fi intamplat daca ii spuneam?
poate si ea te place si vei fii impreuna cu acea fata crede-ma ca poate si ei ii place de tine si va fiisi ea foarte fericita
mult succes!