| galacticmauve1 a întrebat:

Cum sa il uit daca il vad in fiecare zi?
El e indiferent...ma doare.Nu spuneti ca timpul vindeca, a trecut jumatate de an si nu il pot uita.
Multumesc anticipat!

Răspuns Apreciat de Editori
| OldSoul a răspuns:

Nu-l uiti.
Nu vei uita niciodata o persoana pentru care ai simtit candva, ceva.
Si eu ma gandesc la unele persoane zilnic, si chiar si asa, nu am nici o problema cu asta.
Bine, impropriu spus "gandesc" mai mult ma refer ca-mi trec prin minte numele acelor persoane.

Ceea ce trebuie sa faci, e sa te impaci cu ideea ca nu a fost sa fie nimic intre voi, ca nu ar fi mers, ca nu ar fi fost de durata.

Incer cu incet te vei detasa si vei scapa de aceasta povara.

6 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Treci la urmatorulwinking

| Melindaklara1 a răspuns:

Incearca sa ii spui ce simti.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Vindeca timpul pe naiba. In schimb indiferenta chiar vindeca. Uneori si eu mi-as fi dorit sa fiu psihopat macar pe un sfert. Daca nu poti fi indiferenta, atunci de ce nu vorbesti cu el?

| PetruM a răspuns:

Ochii care nu se văd se uită. Sigur există un tip mai tare ca el.

| Balanica12 a răspuns:

Da-i block peste tot, încearcă să nu-l mai bagi înseamă sau să te mai gândești la el. E greu, e foarte greu, dar se uită. Caută o altă persoană pentru că sigur va funçtiona. Poate nu la primul, dar sigur se nimerește altul de care să te îndrăgostești, încearcă să le dai altora importanța, nu lui. Tratează-l la fel, chiar dacă te doare, degeaba îl tratezi cu căldură dacă lui îi este frig... sper ca te-am ajutat în vreun fel.

| Violleta2022 a răspuns:

Va trece in momentul in care vei intelege de vorba buna, ca dragoste cu sila nu se poate!
Apoi, cand vei inceta sa mai faci o obsesie dintr-un lucru nesemnificativ. El nu te vrea si nici nu-i pasa, deci, obsesia pentru el ar trebui sa inceteze.