| mihai0109 a întrebat:

Cum sa imi alint si eu iubita? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Intr-adevar, sunt bune exemplele primite de la ceilalti prieteni TPU, dar eu cred, ca cel mai nimerit ar fi sa o alinti dupa cum simte sufletul tau, cum iti vine la gura. Daca o iubesti cu adevarat, nu trebuie sa imiti pe nimeni, in ce priveste alinturile, ci trebuie sa fie rodul imaginatiei si creativitatii tale, care sa reflecte dragostea ta pentru ea. Bineinteles ca, in marea majoritate, trebuie sa fie diminutive, dar exista si cazuri de exceptie. Ex: pisoi, pisoias, pisicuta, pui, puisor, draguta, dulcica, sweet heart,... Nu se poate sa nu gasesti tu ceva. Sa fii iubit!

6 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Byby meu
:X
si ea ubu

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Iubita mea, printesa mea, fetita mea

| Pupily92 a răspuns:

O prescurtare a numelui.depinde cum o cheamă. dacă o cheamă alexandra ii spui ale, maria->mary, roxana->roxi etc. sau ingeraş, puiuţ, iubi, iubiţel, iubiraş...sau pur si simplu ii spui "iubita" happy am mai auzit "bouleţ". aşa ii spunea el iubitei. laughing vezi tu.cum iţi vine. iubiţi-vă mult! kiss

| Pupily92 a răspuns:

Prinţy, inimioară...

| TheMihutz a răspuns:

Gaina mea preferata

| luna_1817 a răspuns:

Pui, pisic, dragostea mea, zana mea, ...acum depinde ce simti pentru ea. spune-i cum vrei tu.cum te simti mai bine