| anonim_1224 a întrebat:

Cum sa imi bat joc de un baiat? Eu il plac nu stiu daca el stie asta si astazi imi zice ca s-a impacat cu fosta.Nu vreau ceva de genu lasa-l in pace sau mai stiu eu ce, sa renunt la el. Nu suntem impreuna. Ce sa fac ca sa vada si el cat sufar eu si nu numai din cauza lui, sa il fac sa sufere si el. Stiu ca nu e bine sa faci asa ceva dar ce zic acum nu dramatizez lucrurile. De fiecare data cand am avut un prieten nu ma iubea, ma insela, nu imi arata ca chiar tine un pic la mine, sta pur si simplu cu mine nu stiu din ce motiv, iar despartirile erau fara motiv. Ce sa fac sa imi bat joc de el?/ Sa nu mai pun suflet intr-o relatie? Cum sa fac asta, sau sa nu mai iubesc asa de tare un baiat?

11 răspunsuri:
identitate
| identitate a răspuns:

Domnisoara, esti intr-o foarte mare confuzie.Nu pui suflet in nici o relatie, alea sunt asteptarile si sperantele tale de la ei, nu sufletul pe care il pui.Si cu ce ocazie vrei sa-l faci sa sufere daca nici macar nu ati fost impreuna? Suferi din cauza lui? Ma indoiesc, suferi din cauza ta! Nu te-au parasit toti chiar fara motiv, mai ales ca esti in stare sa vrei sa te razbuni pe cineva fara motiv.
Ti-as recomanda un psiholog, dar ai putea sa incerci sa te schimbi si singura.In loc sa umbli dupa razbunari nemeritate si absurde, mai bine ii spui ca iti place mult de el si ca vrei sa fiti impreuna. Iar daca iti dai un pic silinta nu ai cum sa nu reusesti.Suferi din cauza ca tu nu esti in stare sa spui macar ce vrei, de unde sa mai si faci ceva?! Pe cine astepti? Daca tu nu faci nimic, de unde te astepti sa vina totul?! De la ei? Sa fim seriosi! Totul depinde de tine cel putin 50%, daca faci si ce trebuie (adica nu mai astepti nimic ci actionezi) depinde de tine totul in proportie de 90 %.winking
Asteptarea, razbunarea, suferinta (pe care ti-o provoci singura pe deasupra) nu iti aduc nimic.Asa ca actioneaza, nu distructiv ci constructiv si o sa-ti fie bine!winking happy
Daca m-as multumi cu ce sunt dispuse sa ofere femeile sau daca as suferi asteptand, as fi deja atarnat intr-un copac.In viata nu se asteapta nimic, intr-o relatie cu atat mai putin.Totul se obtine!happy

| TąNyą a răspuns:

Fii indiferenta cu el asta doare cel mai tare!
Sa numai pui suflet intr-o relatie nu prea poti. pentru ca iubesti. Atunci cand numai pui suflet intr-o relatie inseamna ca stai cu el de plictiseala, nu te intereseaza persoana lui pur si simplu e o "aventura" ( un fel de aventura ) nu-ti pasa ce se intampla.

| butt3rfly16 a răspuns:

Nu exista solutie ca sa nu mai pui suflet intr-o relatie pentru ca tu faci ceea ce simti si te lasi condusa de ceea ce iti spune inima.Cat despre cum sa-i dai o lectie acelui baiat cred ca pentru inceput ai putea sa-l ignori, sa nu-i mai acorzi atentie sa vada ca esti indiferenta; ai putea sa te apropii de cei mai buni pr si sa intri in gasca lui, sa te considere o fata de treaba si sa se simpta bine in compania ta; si ultima varianta care cred ca e cea mai buna: sa iti gasesti alt baiat, sa incepi o alta relatie cu timpul il vei uita in felul acesta ii arati ca nu te mai intereseaza pers lui, iar tu poate vei da peste persoana care sa stie sa te pretuiasca si sa fie asa cum ai vrea tu.Si nu te mai gandi ca de fiecare data nu ai avut parte de un pr care sa te iubesca si ca toti te inseleau pentru ca daca mergi pe premiza asta iti va fi greu sa ai o relatie stabila fara sa mai fi inselata si alte chestii.Ai mai multa incredere in tine si totul va fi bine.Multa bafta!winking

| IsabelaIssa a răspuns:

Pai in primul rand, tu nu i-ai spus ca tii la el. el, normal ca s-a impacat cu fosta si putea chiar sa isi gaseasca alta pentru ca nu avea de unde sa stie ca tu simti ceva pentru el.si in plus, cum sa te razbuni daca el nu ti-a facut nimic? pentru ce? impune-ti in mintea ta sa nu mai pui suflet asa repede in relatii. asteapta sa cunosti ceva timp baiatul si pe urma daca il vezi ca el tine la tine sa incepi si tu sa pui suflet. faptul cu razbunarea ta de acum, nu vad la ce te ajuta. tu de fapt vrei sa te razbuni pe el pentru ca te-au facut altii sa suferi? mai gandeste-te! daca te-ai saturat sa suferi concentreza-ti atentia asupra altor lucruri si momentan nu iti face un prieten. ocupati timpul cu altceva. spui ca nu vrei sa renunti la el dar de fapt tu nu il ai.trebuia sa faci ceva inainte sa se impace cu fosta pentru ca acum, daca e genul de baiat care sa stea cu mai multe si tu ii propui ceva, s-ar putea sa nu te refuze, dar nu va tine la tine si tot tu vei pica nasol pentru ca poate ajungi sa pui suflet.

| Africanwitch a răspuns:

E inutil sa pui suflet intr-o relatie in care pe celalalt nu il intereseaza deloc subiectul. Indiferenta e de cele mai multe ori cea mai buna arma pentru a evita dezamagirile. Asa ca flirteaza cu diferiti baieti, intr-un cuvant joaca-te cu ei. Dar daca un baiat tine la tine, nu iti bate joc de el. Iti place de el, e totul ok, nu il placi, discuti cu el si ii explici cum si ce.
In legatura cu acest baiat, eu zic sa incerci sa il seduci, aviz: fara faze de disperata! Incearca-ti norocul. Daca musca momeala, dintr-o data nu mai manifesti niciun interes pentru el si astfel il faci si pe el sa se simta oarecum naspa. O idee ar fi sa il faci de rusine in fata prietenilor.
Daca nu, incearca sa iti faci un prieten cat mai curand sa arati ca putin iti pasa de el. Poate asa isi da seama ce a pierdut.
Fii indrazneata!

| ALyNuTzZa:x a răspuns:

Si povestea mea e asemanatoare cu a ta. Dra la mine e mai raw. Nu inteleg dc vr u sa-ti bati joc d` el eu in locul taw as fi vrut sa il fac sa sufere. Sh daca vr nu stiu incearca sa-l faci sa te placa si dupa aia sa il tratezi cu indiferenta iar cand el vine la tine sa ii dai cu jetwinking eu asa as facelaughing acum` depinde de ce vrei sh` u` sa fki`

| andreea_6295 a răspuns:

Pai fa`ti un id cu alt nume laughing si da`i intalniri, spune`i ca esti foarte indragostita de el laughing. eu asa fac de obiceihee hee. eu zic sa nu mai pui suflet asa de tarewinking pentru ca nu e bine pentru tine. fii nepasatoare, nu mai da interes sh n`o sa-ti mai pese chiar asa. si eu am stat cu anumiti baieti care nu ma meritau. am multi amici mai mari decat mine care, spre exemplu, imi spun sa nu mai plang dupa fostul` ca sunt prea frumoasa pentr` el laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti cam proasta. Cum sa te razbuni pe cineva pentru ca s-a impacat cu fosta cand tu nici macar nu ai fost impreuna cu el? Nu crezi ca esti cam ingrata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti o distrusa fata du-te la doctor nici macar nai fost cu el laughingrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sugel, sa sex, dai ce trebuie

| simona_8131 a răspuns:

Asa mi se intampla si mie si imi este foarte greu iti dau un sfat ca intre prietene cand il vezi sa vb cu el ca si cum ar fi un simplu baiat vb cu el spune-i fraiere si nu il baga tot timpul in seama