| nasacro a întrebat:

Cum sa imi cer iertare fata de ea.Eu am gresitcrying

Răspuns Câştigător
| Brainstorming a răspuns:

Parerea mea este ca felul in care trebuie sa iti ceri iertare depinde foarte mult de cat de mare este greseala. De exemplu daca ai inselat-o si apoi ii zici "iarta-ma" suna mai mult a jignire pentru ca iertarea nu poate veni (daca va veni) decat cu timpul si in functie de cat esti tu de abil sa-i recastigi increderea.
Daca ai mintit-o si ea te-a prins ar fi bine ca inainte sa ii ceri iertare, sa ii explici sincer si deschis ce te-a determinat sa o minti, totodata reasigurand-o ca nu lipsa de incredere in ea.
In majoritatea cazurilor, cel putin din punctul meu de vedere, nu este suficient sa iti ceri scuze si nici sa oferi cadouri fara o explicatie in prealabil a faptei respective (asta daca poti sa ti-o explici si tu) si asigurarea persoanei iubite ca intentia ta nu a fost nici o clipa de a o rani.
Felul in care ar trebui sa iti ceri iertare mai depinde foarte mult si de persoana careia i-ai gresit : cat este de dispusa la a ierta si cat de sigura este de relatia voastra.

2 răspunsuri:
| leondeni a răspuns:

Eu sunt fata si cred ca stiu cum ar trebui sa te ajut. In primul rand nu trebuie sa iti ceri iertare trebuie sa ii arati cat de mult o iubesti trebuie sai faci si cadouri dar nu scumpe si multe putine dar speciale... Ar trebui sa-i spui ca viata ta fara ea nu are sens ( ceva de genul asta ) cam atat pentru azi Funda?

| Madaa18 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa iti ceri scuze pentru. ca ea asa va aprecia mai mult ca recunosti ca ai gresit si isi va da seama ca tu chiar tii la ea si vrei sa fiti din nou ca inainte... oricum poate ea la inceput nu o sa vrea sa te asculte sau sa te ierte.dar insista. daca o iubesti cu adevarat nu te lasa si o sa isi dea si ea seama de lucrul asta si va veti impaca sigur big grin