| Kinezuu a întrebat:

Cum sa incep...pai am 18 ani si cam de la 13 ani tot incerc sa imi fac prietena. Am avut intalniri dar au fost esuate adica m-am intalnit mi-a dat nr de tel si a ramas sa ne vedem si data viitoare am sunat dar nu a raspuns, la altele mi-a dat nr de tel a ramas sa o sun sa stabilim intalnirea si ora cand am sunat nu a mai raspuns.Si pe net am cautat dar dau numai de fete care au prieten ori care imi zic ca sunt singure dar numai vor sa isi incepa o relatie.La prieteni le-am zis dk au sa imi faca cunostiinta dar au zis ca nu au bine ca nu toti de exemplu un prieten bun mi-a dat id unei tipe care e singura am vb cu ea mi-a dat nr de tel si am ramas sa o sun sa stabilim in ce zi sa ne intalnim unde si ora si tot la fel s-a intamplat cum am zis putin mai sus. Multi imi zic ba ca poate mai asteapta ca nu stii de unde sare iepurele dar cat sa mai astept.Multi miau zis frate ca le ai trebuie sa ai papagal eu sunt de parere ca asa este dar iti mai trebuie si experienta si aici ma refer chestia cu sarutu nici macar nu stiu sa sarut am dat un exemplu ca experienta nu inseamna doar asta Asa dk as vrea sa am fete m-as putea duce la o fata care presteaza sex contra cost dar nu imi plac genu asta de fete caut dragoste nu sex adica o relatie de lunga durata. Poate chiar asa ghiniosnist sunt. zic asta pentru ca alti imediat gaseste si nu se omoara sa caute prea mult ca pac le-a gasit

Răspuns Câştigător
| Stefania_3818 a răspuns:

Eu sunt de parere ca chiar daca sunt fata nu toate fetele stiu sa aprecieze un baiat...o sa gasesti o fata care la scurt timp dupa ce te'a cunoscut o sa isi de'a seama ca a gasit un baiat super ok si celelalte o vada ce au pierduthappy...

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Stai linistit ca pana la 30 de ani ai timp asa imi spune mie taicameu laughing oricum eu nu-i bag in seama pe parinti mai ales m-am hotarat sa raman singur pe viata, iti spun eu ca tu o sa ai o prietena problema e ca trebuie sa mai rezisti cativa ani pana iti va sosi jumatatea vietii tale.

| Raulk a răspuns:

Sa stii ca nu e chiar asa de mare scofala cu sarutul, tot ce trebuie sa faci e sa te iei dupa ea, sau daca nu esti convins ca o vei satisface, vb cu o prietena foarte buna de a ta si o rogi daca te poate ajuta, daca nici asa nu merge, poti sa ii zici la viitoarea ta prietena ca inca nu stii sa saruti, daca ar tine la tine te-ar ajuta, dar daca e o curva s-ar rade, si inca ceva, daca e sa ii zici sa fiti doar voi singuri, la fel de disperat ca tine eram, dar am gasit o fata care tinea la mine, si a inceput prin ai fi frig, i-am dat geaca, m-am asezat langa ea si am incalzit-o, dupa un timp ne-am jucat cu degetele, si dupa aia, am luat o bere si ne-am sarutat, asta se intampla la 13 ani, si nu mai fii asa disperat, cel mai bine e sa te cuplezi cu o prietena dea prietenilor tai, ca sa te poata ajuta si ei, bafta!

| Anddrea a răspuns:

Fetelor in general le plac baietii gen bad boys. Nicio fata nu ar vrea sa fie cu un tip fara experienta, care nu stie sa sarute etc deci trebuie sa simulezi experienta. Trebuie sa pari mai tupeist pana ajunge sa te cunoasca. Noi fetele, majoritatea, suntem destul de superficiale si ne luam dupa aparente. Nu trebuie sa faci o prima impresie nici de cocalar dar nici de tip timid. Mai stiu un baiat tot asa. Presupun ca esti genu` inteligent, timid, cuminte, nu bei, nu fumezi, nu le ai cu distractia. Eh fetele nu se omoara dupa genul asta. Trebuie sa te maturizezi tu ca om, sa iesi din anonimat, sa inveti ce inseamna viata, sa te distrezi si apoi apar si fetele fara niciun efort.

| BlueHusky a răspuns:

Daca as fi fata nu as vrea sa ies cu tine dupa ce am citit ce ai scris... nu pentru "ce" ci pentru "cum" ai scris.

| PinkTerror a răspuns:

Ude in primul rand chill te-ai gandit ca poate te straduiesti prea tare?

nu forta lucrurile lasale sa decurga normal esti barbat si trebuie sa conduci discutia dar trebuie si sa stii cand sa pui punct la un subiect si sa lasi pe ea sa iti zica mai multe. nu le stresa si nu incepe cu lucruri de genul te iubesc si vreau sa fiu cu tine... alege o replica mai inocenta gen imi esti simpatica sau mi-ar face placere sa iesim sau daca te simti mai tupeist nu mai amana daca e o tipa de care iti place cat de cat spune-i maine ne vedem ca vreau sa te indulcesc (si o scoti la o prajitura sau ceva...)
ai 18 ani nu dispera sunt pers (inclusiv fete care la 25 de ani nu au avut inca o relatie)

si app nu incepe cu nu am avut pana acum o relatie si/sau eu imi doresc o relatie serioasa pentru ca le sperii clar!

sfatul meu este lasa lucrurile sa vina normal si nu mai incerca sa ai o relate... calmeaza-te si alege o fata si vb cu ea. aaa si app daca vrei sa te combine cineva fa-ti amice... pentru ca ele o sa poata sa te combine tipi nu preabig grinlaughing

Have Fun

| angela89 a răspuns:

Intradevar, trebuie mai intai sa inveti limba romana, sa stii sa vorbesti corect! pentru ca nici eu nu as iesii cu cineva care nu stie nici macar sa vorbeasca... ce pretentii sa mai ai la restul?
nu vreau sa fiu rautacioasa. dar poate ca din cauza asta nu ti-au mai raspuns la telefon.

| Narfundo a răspuns:

Mhoma cat sa mai reziste ma. Dupa cum ai scris acolo sigur ai o problema psihica.Ce muzica asculti in ultima vreme?
Asculta-ma:Ai o parere mult prea proasta despre tine. Apucate de sport.Incearca sa fi mai intelept.Cauta secretul nemuririilaughingdar nu mai gandii asa.Gasesteti de munca.Pleaca drc din Romania.Nu vezi cum ai ajuns? o mizerie.Fa bani singur. Apoi femeile vor veni cand nu te astepti.Asa e mereu frate.Cand iti doresti ceva tare de tot, nu se iveste ocazia sa ai ce iti doresti. Apoi trec 2 ani si ai la greu ce ti-ai dorit.

| Narfundo a răspuns:

Frate eu iti mai zic odata ceva.Acum am citit raspunsurile lor.Incearca sa nu iesi prea tare in evidenta.Adik presupun ca esti baiatu timid".nu trebuie acum sa te inbeti si sa te arunci de pe bloc". Adevarul este ca trebuie sa te maturizezi.Eu te vad ca pe un tip matur fara incredere de sine, atata tot.Sa iti zic simplu laughing vrei gagica? fa bani.Luptate cu viata.

| pink2soul a răspuns:

laughing si credeam ca eu am problemehee hee).pai incearca sa le cuceresti de la prima intalnire, timp pentru dragoste estewinking. trebuie doar s agasesti fata potrivita, si interesata de tine.big grin...trb sa te mai dezlantui,sa pari interesant,ca sa atragi fetelehee hee, interesant intr-un mod bunwinking.nu stiu ce sa iti mai spun, imi vin mult ein minte acumhee hee.

| NickiMinaj a răspuns:

Probabil lasi impresia ca esti disperat. fii si tu mai degajat... fetele/femeile/'printesele' simt disperarea, e ca in reclama de la sprite.

| madalinadragan a răspuns:

Lumea este cruda si insensibila aici pe TPU. Nu este un pacat sa nu stii sa saruti la 18 ani, toate au un inceput.Nimeni nu s-a nascut invatat, cat despre tine mi se pare ca eti un simpatic:* pupici