| paulikeEe a întrebat:

Cum sa intru in vorba cu o fata? adica sa o chem pe afara... sa nu incep cu sal, cf, vi afara, ce ar trebui sa fac? si sa nu pun doar eu intrebari ca sa se simta ca la interogatoriu

2 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Si cum ai vrea sa o chemi afara daca nu cu intrebarile clasice? daca nu vrei asa atunci aruncate depe bloc si cand vine ambulata o sa iasa afara imediat sa vada ce s-a intamplat ai scos-o afara nu?straight face poti sa-i spui "buna poti veni te rog pe afara? am ceva important sa-ti spun si doar intre 4 ochii putem discuta" (asta daca vrei sa o ceri de iubita) daca nu atunci doar "buna vi pe afara?" mare branza...

| sHE_4618 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic decat sa porti o conversatie. Daca tu o saluti, presupun ca o sa te salute si ea. Daca tu o intrebi 'ce faci?', presupun ca o sa-ti raspunda si o sa te intrebe si ea. Nu e mare lucru. Din vorba in vorba vei reusi s-o chemi afara. Succes!