| mihaELA_2914 a întrebat:

Cum sa-l fac pe baiatul ce nu i-a pasat de mine sa il fac sa sufere cum am suferit si eu?

Răspuns Câştigător
| mamasita00 a răspuns:

Vazandu-ti de viata ta si nemaigandindu-te la el.

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Atata timp cat ii esti indiferenta n-o sa-l faci ever sa sufere.
Eu zic sa renunti la razbunare si arata-i cat de fericita esti fara el - asta e drumul ''rabunarii''.

| Heys a răspuns:

Pai de ce sa il faci sa sufere pentru ca lui nu i-a pasat acum tu vrei sa te razbuni? Dc vrei sa faci rau in loc sa faci bine.Se spune de obicei "Cine cauta puterea pentru a se razbuna va pieri" stiu ca nu are legaturalaughing treci peste

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandra_2116 a răspuns:

Consider ca facandu-l pe el sa sufere tu nu o sa te simti mai bine si nu o sa uiti suferinta provocata de el, va fi doar o stare de moment, ce trebuie sa faci este sa mergi mai departe, sa treci peste el si peste resentimente...cel mai rau lucru care il poti face este sa incerci sa te razbuni, nu vei putea sa vezi adevaratele lucruri care conteaza, treci peste si gaseste-ti pe cineva care sa te meritewinking

| DeUtZaTa a răspuns:

Draga Mihaela, ar fi bine sa afli daca acesta te place si sa treci pe lan ga el cu o prietena si sa te prefaci ca ai un alta prieten.

| DilauRo a răspuns:

Cum adica nu i-a pasat de tine? Da mai multe detalii.

| mihaELA_2914 explică:

Aveti dreptate