| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-l uit pe fostul iubit? Sufar deja de prea mult timp, deja devine insuportabil, dati-mi va rog un sfat, cit de mic n-ar fi, ce sa fac. Fara (cautati altu, ceva in afara de asta)Ms pentru ajutor. Funda si puncte!

Răspuns Câştigător
| lollyd a răspuns:

E destul d e greu, dar uite ce te poate ajuta.Stiu si eu uita-te la comedii pe mine mereu ma juta dar nu comedii romantice te vor face sa te simti mai rau, citeste carti despre orice.dar nu iubire...cu alte cuvinte incearca sa eviti orice are legatura cu dragostea da? si ar merge si chestia cu cautati altu' dar e mult prea dura.Mai asteapta o perioda inainte de a incepe o noua relatie...nu te gandi la sentimente si chestii din astea macar pentru 2 saptamani.BAFTA

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te gandesti ca el a fost un trecut din viata ta si acum ai de realizat chestii pentru a-ti asigura un viitor pe cinste.

| forever4you a răspuns:

Bunakiss pai in primul rand n-ar fi rau sa incerci sa-ti cauti pe altulwinkingapoi daca nu vrei asa, sterge poze, numarul lui, tot ce ai tu cu el. Iesi afara cu prieteni, distreaza-te, si nu te mai gandi la el, nu asculta melodii triste, mai rau iti vei face, uita-te la filme, joaca jocurii, ocupati timpul cu alte chestii, ca sa nu te mai gandestii la elwinking...eu cred ca te va ajuta>big grin

| AureliaBEST a răspuns:

Stiu e foarte greu mai ales daca il iubesti mult dar timpul vindeca ranile si poate va straluci soarele si pe strada ta. poate isi va da seama el si poate iti va da o speranta sau poate va vi cineva care sa te faca sa fi fericita nu dispera toti am trecut prin asa ceva e f greu stiu dar iesi cu fetele la plimbare fa ceva sa uiti gandeste te la ce este frumos si pentru tine sper sa aud ca esti fericita si implinita cu cine vei fi.pup

| meryyyyyyyy a răspuns:

Buna in primul rand ia=ti inima in dinti si nu te mai gandi la el iesi cu prieteni la distractii si il vei uita asa am facut eu cand m-am despartit de fostul dupa 2 ani de relatie am iesit la discoteca cu gasca nu mai ma gandeam la el si acum sunt cea mai fericita ca mi-am gasit yubyrea vieti bafta... funda

| SexyLady_4659 a răspuns:

Iesi cu prietenii, ocupate de alte lucruri. Daca vrei poti sa te duci si la psiholog.

| yanis_2481 a răspuns:

Incearca ca tot timpul tau liber sa til preocupi cu ceva nou... cum ar fi mergi la o plimbare cu prietenele sau mergi la un film la cinematograf. sunt multe chestii de facut in timpul liber