| cristina_9853 a întrebat:

Cum sa ma protejez mai bine sa nu raman insarcinata. de fiecare dara cand fac sex cu prietenul numai de asta imi e frica sa nu raman insarcinata plzzzz

Răspuns Câştigător
| teo_4778 a răspuns:

Nu face ca mine! Calculeza`ti zilele! Noteaza pe un calendar zilele menstroatiei, si daca este regulata ininte si dupa cu 5 zile nu poti ramane, [teoretic], de obicei pot fi si 7 zile, dar la mine nu a fost valabila chestia cu 7! Calculeaza cu atentie!

4 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Folosind prezervativul.In felul acesta te protejezi si de bolile cu transmitere sexuala si nu te mai stresezi ca ramai insarcinata.

| fripturici a răspuns:

Acum te-ai gandit si tu? dupa ce faci sex? of...si cati ani ai? 12?

| liviu18_3718 a răspuns:

Anticonceptionale happy. si dup dai inainte fara frica laughing. dumnezeu sa-l ierte pe gagicatu` laughing))))

| OMGIMSOFATICANTMOVE a răspuns:

Daca vrei siguranta, prezervative+anticonceptionale!