| razvangeorge2008 a întrebat:

Cum sa ma rad in zona intima? am incercat cu lama dar e foarte greu si mi-e frica sa nu ma tai si ma si irit.cu crema epilatoare merge? ce sfaturi aveti? cum faceti voi?

6 răspunsuri:
| Cynthia13 a răspuns:

Folosind crema depilatoare risti sa iti apara cosuri.Recomand epilarea cu ceara happy

| relian a răspuns:

Frate daca te epilezi cu ceara astept un raspuns de la tine sa spui cum a fost.Eu zic sa stai linistit cu epilarea ca no sa stii pe unde sa tipi.Foloseste nu lame foloseste aparat de ras gillete din alea cu multe lame ca nu sa te taie deloc.Dar inainte mai bine ai folosi o masina de tuns.ha ha ha.rad dar asa este.Foloseste ceva sa tai mai scurt apoi foloseste aparat de ras nu lama.Indiferent ca te epilezi sau te razi tot o sa te iriti.Asa se intimpla prima oara sau daca faci asta rar. Daca o faci regulat dupa o vreme nu o sa te mai iriti nici dupa ras nici dupa epilat.Dar depinde si de ce piele ai tu.Sant barbati care atunci cand se rad chiar si pe fata se irita puternic.Cei mai multi nu se irita decat cand o fac prima oara.Incearca si cu crema ca poate e mai usor.In cazul cremei sau a rasului dupa cand parul incepe sa creasca o sa te cam jeneze nitel.Ideal ar fi epilarea care smulge firul din radacina.Eu ma epilam la sub brat dar am renuntat ca e cam greu daca o faci singur si folosesc aparat de ras.Si in cazul cand te razi o sa te simti asa nitel naspa doar daca cum am zis o faci rar.Te poti irita si daca te epilezi cu ceara si cosuri iti apare oricum indiferent ce metoda folosesti.Nu chiar multe dar se poate intimpla cand parul creste varful sa ramana inauntru si asa poate apare cos. Sper ca esti lamurit cat de cat.Cat priveste epilarea cu ceara daca nu iti este rusine si ai bani mergi la un salon ceva pentru ca singur nu ai cum sa o faci, este destul de incomod sa te epilezi singur.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elenalove a raspuns cel mai bine, acum depinde de care folosesti, eu am folosit din cea fabricata de "farmec" dar trebuie sa respecti intocmai modul de folosire si sa nu te atingi de testiculoase ca alergi prin casa de usturime laughing)

| stpu a răspuns:

Ia satârul și treci la treabă.

| Whitecore a răspuns:

Nu e ma nici o prb eu m-am ras de vreo 10 ori si nici un cos!

| elenalove154 a răspuns:

Cu crema depilatoare