| Irinutzaaa a întrebat:

Cum sa-mi uit mai repede fostul iubit?

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Iesi cu altul

| alexhardy a răspuns:

Cea mai buna si verificata metota este Relatia de Tranzit. Am recomandat la foarte multe persoane si la 8/10 a functionat foarte bine. Nu sta in casa sau te inchide in tine. iesi afara si agata barbati pentru o noapte 2. Nu stiu daca o sa fii de acord cu ce propun eu sau poate chiar o sa spui ca nu esti o Curva. Daca vrei sa il uiti atunci acesta este cel mai bun remediu. Esti curva numai daca tu te consideri. parerile celorlalti nu conteaza.

Răspuns utilizator avertizat
| Marriiee14 a răspuns:

In primul rand nu te mai gandi la el!big grin Al II-a ar trebui sa petreci mai mult timp cu cea mai buna prietena. Daca ai incercat asta atunci ar trebui sa iuesi cu colegii(doar baieti, pentru ca asa o sa uiti mai repede si o sa ii dovedesti ca ai trecut peste, ca nu te mai gandesti la el)PStongueenrtu acest sfat primesc ceva?big grin!

| Marriiee14 a răspuns:

Simplu iesi cu unu dintre amici tai si el o sa vada ca ai trecut peste si tu nu o sa te mai gandesti la el!(eu ce primesc pentru sfat?)

| DenisaMariaB a răspuns:

Nu ai cum, orice sfaturi ti-am da noi, depinde de tine... daca ai tinut cu adevarat la el, o sa-ti fie foarte greu, as vrea sa te incurajez, dar stiu prin ce trec eu si nu e bine deloc. Si daca reusesti sa-l uiti or sa mai fie momente cand ti se face dor si simti ca te doare sufletul( la propriu), insa iti dau un sfat : sa nu cazi prada unor dorinte de moment, mai ales daca el a fost cel care te-a dezamagit, pentru ca, indiferent cat s-ar chinui sa te readuca inapoi la el, daca ti-a gresit o data, crezi sau nu, o s-o mai faca, poate acum, poate mai tarziu. Firea unui om nu se schimba niciodata, poate doar se amelioreaza o perioada. Ar mai fi o varianta: sa te reindragostesti, nebuneste asa de altcineva, lucru greu de realizat pentru ca ti-ai format un ideal in fostul tau prieten. Ca sfat: traieste in prezent, sa nu te gandesti niciodata la ce o sa fie sau la ce a fost, elibereaza-te, fa-ti timp in care sa stai in liniste si sa iti golesti sufletul, sa incerci sa nu te gandesti la nimic si tot timpul sa ai in cap ca ce va fi va fi. Desi pare greu de crezut ca te vei mai reindragosti vreodata, poate se va intampla, cine stie, renunta la speranta, dar continua sa traiesti. Nu stii niciodata ce-ti rezerva viata. Ai grija de tine.

| Hype_Gabe_1995 a răspuns:

Manci prune

| alexandragaga a răspuns:

Pai..cam greu ar cam fi sa nu mai treci un timp prin locurile in care stii ca el le viziteaza,sa iti petreci timpul cu prietenii, sa nu il telefonezi, sa nu il cauti nicaieri steerge amintirile cu el de ex:poze, cadouri, etc
in primul rand trebuie sa te ti tare sa il ignorii
ok bafta