| Chrisstine a întrebat:

Cum sa numai sufar.tocmai m-am desp de pr meu si ma uit la mesajele primite si imi vine sa plang. m-ai ales ca duminika trebuie sa ne int sa imi dea ceva inapoi. ce sa fac?:-(

Răspuns Câştigător
| Binevoitor a răspuns:

Salut Cristina,

Ce faci tu uitandu-te la mesajele acelea se numeste masturbare mentala. Daca vrei sa nu mai suferi, sterge-ti totate mesajele primite de la el. Incepe sa faci lucururi care te pasioneaza, sa te uiti la filme sa asculti muzica, sa dansezi etc. Gandeste-te ca nu e singurul baiat din lume. Daca ar fi toate necazurile la fel de mari ca acesta pe care il ai tu acum, noi am trai intr-o lume foarte fericita. "Dragostea e viclesugul intrebuintat de natura, prin care natura nu face nimic altceva decat, creeare unei finte noi.". Odata indeplinit acest obiectiv, protagonesiti se vor trezi la realitate. La mijloc e jocul naturii, ea te face sa te simiti asa. Trebuie sa inveti sa fi fericita si fara el. Cum? Ti-am zis mai sus fa ce iti place, nu te mai masturba mental cititndu-i mesajele. Iesi cu fetele arata-i ca nu it pasa. In viata trebuie sa ne iubim pe noi mai mult decat pe cei din jur pentru ca atunci cand cei din jur ne dezamagesc, cu noi ramanem si trebuie sa ne luam iubirea din noi. Daca investesti iubire intr-un om si el te dezamageste, trebuie sa te intorci la tine sa te simti bine cu tine sa faci ce iti place sa te iubesti pe tine. Asta e cheia unei vieti pshice sanatoase. Iti reamintesc, ca mai sunt inca cateva milioane de baieti care asteapta sa vada ceva special in tine, si care sunt cu mult mai buni decat el. Acum esti intr-o iluzie. Ai impresia ca el e unic, ca nu mai gasesti altul etc... Asta-i jocul naturii. Acum ai ocazia sa inveti sa te iubesti pe tine.

7 răspunsuri:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Nu faci nimic. Poti spune clar ca vrei lucru respectiv inapoi si sa til aduca, va intalniti undeva sau mergi tu dupa el. Daca stai si plangi si pierzi timpu uitandu-te la mesaje in timp ce el n-are nici pe naiba si combina altele, esti prostuta, fara suparare. Te-ai despartit, ok, pa. De maine poti fi mai fericita ca nu este nimeni care sa te sune din 10 in 10 minute si nu esti " legata " de nimeni. Dece dracu ai sta sa plangi nu stiu. In orice caz cred ca ai sub 15 ani, altfel nu ai pune intrebarea, pentru ca ai sti ca " a suferi " e cea mai mare prostie, cand e vorba de un fost/a. Dupa un caine care te-o iubit si care o fost langa tine cand ai plans si cand ai fost fericita si cu care te-ai jucat si eventual, crescut, da suferi pentru ca ii un sufletel care te-o iubit neconditionat, si te-o acceptat cu toate defectele si calitatile, da dupa un fost/a nu stiu dc ai suferi. Un catel e unic si nul poti inlocui, un baiat il poti oricand il poti inlocui

| DanutSsZza a răspuns:

Pai duminika cand va int., spune-i sa va dati a inca o sansa, spune-i ca tu suferi dupa el, ca il mai iubesti ...si daca o sa te trateze asa mai rece sa zic, trateaza-l si tu asa. Nu fi mai prejoswinking! funda?

| newfcsb17 a răspuns:

Timpul este cel care vindeca orice rana.Acum perioada asta e foarte greu, orice amintire te duce la el.La intalnire te sfatuiesc sa pari foarte sigura pe tine, adica sa nu arati ca suferi, pentru ca daca te vei mai impaca vreodata se va putea profita de slabiciunea ta!

| Rihannax a răspuns:

Buna! ai mai multe variant ori sa te impaci cu el ori sa il uiti complet
Uitarea nu e asa de usor il uiti cunoascand persoane noii practiciand sportturi activitasi cum a zis si cel dinaintea mea tipul vindeca tot dar cicatricea tot ramane

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru Rihannax):

Sincer, bada, e la fel de usor. Zici frumos, gata, deacu v-ati desparti si petreci timpu cum zicea Binevoitoru, mai un film pe PC, mai iesire la plimbare cu preteni, mai asc muzica dansezi, te apuci sa faci ce-ti place, sa cureti curtea de buruieni la propiu si figurat tongue

| darkhell217 a răspuns:

Sterge tot ce ai de la el si cautati pe altcineva, ori incearca sa iti petreci mult timp cu prietenii poate o sa te faca sa il uiti