| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa o alint si eu pe iubita mea?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut în primul rînd toate cuvintele de alint la adresa prietenei tale trebuie să vină din inimă, pe lîngă cunoscutele cuvinte iubito, scumpo, dragă, găsește o formulă de alint care să plece de la numele ei, cum o cheamă pe ea încearcă să îl scurtezi, tu știi cum o cheamă și ce crezi că se potriveste.

12 răspunsuri:
| ViVi99 a răspuns:

Trebuie intai s-o iei incet, apoi din ce in ce mai mult. Astfel ii dai prietenei tale timp sa se acomodeze cu noile sale apelative. Poti s-o alinti iubi sau pisi. Nu exagera prea mult, avnd in vedere ca nu toata lumea adora sa fie strigat intr-un fel de foarte multe ori. Poti de exemplu sa vezi cum te alinta ea si sa incerci s-o alinti si tu cu ceva asemanator. iti spun: nu exagera!

| oanard174 a răspuns:

Asta trebuie sa o faci cum simti tu si in ce fel simti tu

| oanaoana23 a răspuns:

Mie cel mai des imi spune printesa lui tata scumpa, dar si pui, iubire

| angel09 a răspuns:

Buna! piciule,pui,pisoi,mazgalici,piticot,piscot, bebe strumf, bubulina,.Mie mi se par amuzante si majoritatea le foloseste iubitul meu si imi plac la nebuniehappy. Depinde care e relatia dintre voi! bafta!

| Mexico20 a răspuns (pentru angel09):

Mazgalici? esti murdara? tu il alinti cu jegosel?

| Mircik a răspuns:

Arunc-o de la etajbig grinbig grinbig grin
uite faza cu alintatu vine de la sine, dadaca nu ti se primeste ea si invatsa si tu niste declaratii de pe net! care sigur le'a mai citit de vre'o 2-3 oribig grinbig grin

| kumichan a răspuns:

Buna sunt fata si iti pot spune clar ca alinturile trebuie sa vina din inima spune-i exact ce vezi la ea cea ce iti place si niciodata sa nu folosesti alinturi de genu gagicutzo(pare ca relatia voastra e doar ceva trecator)viata mea(ii dai prea multa incredere in ea si daca se intampla sa va despartiti va crede ca e intotalitate vina ei)pufosico(ii dai impresia ca e grasa). Poti folosi alinturi de genu ingerasi,iubita,pisicuto,iepurasi,inimioara,puiut,ursulet, zono, printeso.Mie cel mai mult imi place ingerasi dar acum e si modul in care o percepi si o vezi tu.

| IngridTomlinson a răspuns:

Pisi, pui, pisoi, mitu, puiut, ubi, scumpi...etc chesti dragalase!

| MrGreen a răspuns:

Eu zic sa incerci "Gurgui de Fier"

| Jianu_Ionut_1999 a răspuns:

Salut! Puteti sa-i ziceti Pui,Fluturash, Dragostea mea, Viata mea, Scumpo, Printesa mea, Iubi, fumoaso.Nustiu daca vam fost de folos! Bafta!
Funda!

| McReTrY a răspuns:

PAM PAMbig grin... Am gasit.Multumesc la toti

| CatalinWarZ a răspuns:

Eu iubitei mele ii spun ''Degetica'' sau ''Degetico''! Eu zic ca e destul de dragut!