| mci a întrebat:

Cum sa o fac sa aprecieze pe cei din jur? Am cunoscut o fata, care a avut 2 prieteni inainte, amandoi si-au batut joc de ea si nu au respectato, au tratato ca pe un obiect sexual, acum s-a inchis in sine si numai pot comunica cu ea deloc, desi stie ca imi place de ea, am facut multe pentru ea si am ajutat-o si respectato mereu, ea stie asta... si ultimele cuvinte ale ei au fost : meriti ceva mai bun, ce sa fac? chiar sunt indragostit de ea sad

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| oana16 a răspuns:

Nu te lasa batut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i nimic de facut decit sa-i spui ca daca a fost in stare sa vada si sa spuna asta atunci chiar nu-i ceva ma bun decit ea. Fa-te si tu ca mai cauti si la urma zici;-Ma daca nu e mai bun decit tine nu e si gata...

daniela
| daniela a răspuns:

Fi cat mai romantic, incerca sa-i ghicesti gandurile si mereu sa-i faci cate o surpriza placuta, fa-o sa se simta iubita, nu o grabi, nu fi impulsiv, demonstreaza-i zilnic prin gesturi mici, tandre si romantice (o floare, o bomobonica, o plimbare prin parc etc) ca o iubesti. Si mai ales ai multa rabdare cu ea.Pana la urma sigur va fi bine.

| buburuzAndreea a răspuns:

Pare sa fie o problema foarte grava si probabil n-o sa o poti scoate tu din cochilie. Daca vrei sa o ajuti eu cred ca cel mai indicat ar fi sa mergi cu ea la un psiholog. Sa vorbeasca cu cineva specializat. Nu cred ca o sa-i surada ideea, dar explica-i tu inainte ca nu e vina ei ca baietii aia s-au purtat asa cu ea si ca vrei doar s-o ajuti. Sper sa fie bine!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu reusesti cu ea atunci convingeo pe masa, poate faci si tu sex!

| jane_5414 a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat nu te da batut. Incearca sa o ajuti, sa o scoti din acea stare ducand-o la un specialist. Asta poate o sa o ajute sa iasa din acea stare.