| FeliciaS a întrebat:

Cum sa scap de un baiat care nu-mi da pace (eu cu el ma intilneam inainteam inainte si acum am o impresie ca vrea sa ma reintorc la el, dar eu nu vreau)? Ce sa fac...

Răspuns Câştigător
| KamaSutra a răspuns:

Spune-i clar ca nu vrei sa te mai intorci la el,ca nu-ti mai place de el si ca vrei sa te lase in pace.Dar daca esti timida si nu ai curaj sa-i spui atunci ignora-l,nu mai vorbi cu el, pur si simplu, adica "Prefa-te ca nu exista!". Uita de faptul ca exista si nu-l mai baga in seama.
Iti urez multa bafta!

2 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

Nu-l mai baga in seama, ignora-l si spune-i ca nu mai vrei sa mai ai nimic de-a face cu el. Sterge-i toate datele daca iti doresti: numar de telefon, id de mess, etc. Fa-l sa inteleaga ca nu mai poate fi nimica intre voi, nu fii prea dura, dar impune-ti punctu tau de vedere. Mult succes iti doresc!

| singurinlume a răspuns:

si sincera si spune-i acelei persoane ca nu o placi si ca tot ce a fost intre voi s-a terminat doar daca esti sincera si directa poti sa depasesti acest moment