| Ry0010 a întrebat:

Cum sa scapi de certuri din orice intr-o relatie? Funda happy

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt inevitabile.Dar va trebui sa aveti taria sa treceti impreuna peste ele. Daca nu reusiti asta relatia se duce de râpă.

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Sunt inevitabile certurile, important e ca ele sa nu va afecteze relatia, sa ajungeti la un consens.

| Oana92 a răspuns:

Certurile sunt normale intr-o relatie; e imposibil sa ai o relatie apropiata cu cineva si sa nu intervina diferente de opinii. Certurile ''din orice'' sunt specifice ...imaturilor big grin Cand o sa mai cresteti o sa va treacawinking Pana atunci incercati ca in loc sa va certati sa comunicati pe un ton relaxat ce anume va deranjeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nevoie să scapi de certuri neapărat, poţi să scapi de relaţie.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Eu sincer ma imbrac si ies afara, daca nu se calmeaza si continua cu atitudinea ei tensionanta, o parasesc, nu am nevoie langa mine de cineva care imi ridica tensiunea. Daca intr-adevar e o problema se poate vorbi si calm.

| ToKen a răspuns:

Spui ca sunt din orice..probabil exista o tensiune intre cele doua persoane. Ca sa constientizeze de unde vine tensiunea aia trebuie' sa discute intre ei, despre ce ii deranjeaza si asa mai departe.
Sau poate stau prea mult impreuna si se sufoca reciproc, caz in care stii si tu solutia

| Holy2010 a răspuns:

Cu intelepciune si multa rabdare, asta daca merita si e reciproc efortul.

| Gabby2066 a răspuns:

Când simți că e pe cale să vă certați, strânge-o/strânge-l tare și spune-i la ureche cât de mult o/îl iubești.