| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa scapi de suferinta insuportabila cand stii ca persoana pe care o iubesti nici nu stie ca existi?

6 răspunsuri:
| bebin a răspuns:

Eu nu prea vad suferinta insuportabila in cazul tau. Poate te amagesti singura din cauza indiferentei lui. Nu e oblibatoriu ca un baiat sa iti imprtaseasca aceleasi sentimente. exista un partener pentru fiecare. Trebuie doar sa il cauti.numai pierde timpul cu asta

| PrajituricaCuBomboneleColorate a răspuns:

Acest lucru e greu de spussad
exact acelasi lucru mi se intampla miesad

| CybeRAthlete a răspuns:

Treci mai departe. viata este plina de suisuri si coborasuri,dar daca nu treci prin toate starile,nu simti ca traiesti.
de la suferinta la fericire nu e decat un pas...
ideea e ca "daca esti nefericita acum, inseamna ca ai fost odata si fericita... fa in asa fel incat sa ajungi iarasi".
daca nu vede ca existi, cel mai probabil nu te merita... asa ca gaseste pe cineva care sa te apreciezi cu adevarat, si lasa-l/o pe el/ea sa isi duca existenta cu cineva de teapa lui/ei.
bafta

| 阿雷克桑德拉 a răspuns:

Incearca sa nu te inneci in alool, sau sa faci alte chestii de genu'. incerca sa te distrezi, sa iesi cu prietenii mai mult, sa iti gasesti o ocupatie, ca sa nu mai ai timp sa te gandesti la aceea persoana. sau pur si simplu gasesteti pe altcineva. cui pe cui se scoate. probabil pe acea persoana no so uiti niciodata.dar sigur va aparea alta mau buna, care te vab face fricit/fericita. odata ce ea nu stie ca existi, chiar daca o sa fii cu persoana aia vreodata, n-o sa ai parte decat de suferinta. uit-o! in viata te poti indragosti de sute de ori! dar sa iubesti cu adevarat doar 1 singura data. deci ce simti cu adevarat? daca iubesti, incearca sa fii cu ea, daca te-ai indragostit doar, sa stii ca e ceva trecator, pana apare alta pers!

| Pinky_8498 a răspuns:

Cum sa nu stie ca existi? Mergi si spune ca existi, ce mai astepti? Lucrurile chiar nu "vin de la sine" cum spun unii si uneori timpul nu le rezolva pe toate.Mergi si spune ce simti.Sa ai curaj!

| Angel977 a răspuns:

Mergi la psiholog si el te rezolva!