| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa te porti sa fi cat mai feminina

10 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Cat mai natural.Naturaletea este o "consecinta" a feminitatii.

| selef a răspuns:

Nu stiu, nu am incercat.

| ioanaa a răspuns:

Incerci sa fii cat mai finuta, prin gesturi, vorbe si prin atitudinea pe care o ai. Dar sa nu para fortat, sa fii cat mai naturala, ori altfel pari o mataita.

| maria a răspuns:

Prin naturalete, comportament, vestimentatie, atitudine.
Naturalete - sa fii tu insuti, fara manifestari "baietesti".
Comportament - sa te adaptezi la locul unde esti, fara sa iti faci griji, de genul : care, ce si cum. Pur si simplu, te bucuri ( daca esti in vacanta / petrecere etc) sau lucrezi, si cu rabdare descoperi ce si cum merg lucrurile.
Vestimentatie : poarta mai mult fuste, bluze, accesorii care sa iti puna in evidenta trasaturile corpului care te avantajeaza.Sunt convinsa ca ai multe trasaturi care te avantajeaza, deci pune-le in evidenta ( o esarfa, machiaj discret dar feminin, o apa de colonie sau parfum, depinde de gusturile tale.
Atitudine : pozitiva, calma, cu umor si zambet." Vorba buna, multa aduce" si daca ne stresam prea mult si curand, facem riduri si ne mor neuroniihappy
Ai mai multa incredere in tine si in fortele tale.Sunt sigura ca vei reusi, cu rabdare, poate un pui de ajutor de la vreo prietena sau cel putin, cu sustinere morala de la o persoana draga.Ai grija de tine.Sunt ganduri, nu sfaturi...multi oameni dau sfaturi dar nu stiu din ce motive, evita sa spuna ceea ce gandesc cu adevarat...traim intr-o lume minunata si e bine sa ne bucuram de tot ce e bun, nobil, dincolo de patima si pacat...sa ne acceptam si sa mergem cu credinta inainte...inapoi sa ne uitam doar cu intelepciune si sa luam ceea ce a fost bun.

| AllenTJ a răspuns:

rolling on the floor esti baiat?

| alexam a răspuns:

Cam greu, mie nu prea imi iese. Am fost mereu putin baietoasa, si asa am ramas, dar al meu sot ma iubeste si asa! Trebuie sa te porti frumos, sa nu vorbesti urat DELOC, sa te imbraci cat mai feminin... cam greu sa fii femeie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ca nu vreau sa incerc si oricum nu ar putea sa imi iasa niciodata...sunt baietoasa de felul meu ( imi plac masinile, fotbalul, sunt cam agresiva, ma bat cu baieti si fete in joaca ) si nici nu as vrea sa fiu feminina...asa ca o las balta si cine ma place sa ma placa asa cum sunt

| Oana_1569 a răspuns:

Daca vrei sa te porti cat mai feminina incearca sa fi o alta persoana una mai draguta pentru ca vei vedea ca vei atrage cativa baieti

| Oana_1569 a răspuns:

Sa incerci sa fi aceeasi persoana dar sa adaugi putin machiaj

| XxblackangelxX a răspuns:

Trebuie sa accepti ca esti mai slaba decat barbatii si sa te lauzi cu asta. Sa fii naturala si plina de mister.Sa fi dependenta si sa lasi barbatul sa te protejeze;) Uita'te aici: http://www.kudika.ro/......inina.html