| ZambesteCuNoi a întrebat:

Cum sa uiti un baiet mai repede?

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Gaseste orice acitivitate care sa te tina ocupata si sa nu iti mai permita sa te gandesti atat de des la el.Iesi pe afara, asculta muzica, deseneaza, scrie poezii si orice altceva care iti face tie placere.
Ar fi bine sa stergi tot ce tine legat de acest baiat pentru ca as amai rau iti vei face si nu vei reusi deloc sa depasesti acest moment din viata ta.
Ai incredere in tine.Nu te da batuta daca nu reusesti imediat, ci lupta in continuare.
Fi optimista, spera si vei vedea ca vei reusi fi mai bine.
Timpul o sa vindece orice rana insa este nevoie doar de rabare si intr-un sfarsit totul va fi mai bine pentru tine.
Baftahappy

8 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Iti spui ca a fost ultima data cand l-ai vazut

| Wehes a răspuns:

Gasesti activitati care iti plac, si care iti distrag atentia de la baiatu respectiv.

| july00 a răspuns:

Sa petreci mult timp cu prietenii!

| roxynikkkk a răspuns:

Daca il iubesti, e cam greu, adica foarte greu, si eu trec prin asa ceva si cam nu e nimic de facut, trebuie sa asteptam si atatsad

| ShailaFlorina a răspuns:

Nu vreau sa te superi dar e cam auirea intrebarea. Daca era vreun leac sau ceva miracolos, sa uiti, nu ar mai exista suferinta din dragoste. Sa uiti de el? Imposibil...mai ales daca il vezi zilnic, mai ales daca a-ti avut o relatie, mai ales daca ai amintiri cu el...si amintirile nu se pot sterge atat de repede din suflet. Trebuie sa accepti sa nu mai e al tau, cred ca asta e cel mai bun "medicament".dar nici asa nu il vei uita.

| BeautifullGirll a răspuns:

Stai asa ca iti zic eu: laughing): Iti gasesti activitati care sa iti atraga atentia de la baiatu respectiv de care imi da de inteles ca esti indragostita, iesi in oras, te distrezi, mergi la club, la bar orice cand esti cu prietenii tai nimic nu e mai frumos! :* Ei te ajuta sa treci peste suferinta si durere..Mult successs!:*:*:*

| ZambesteCuNoi explică:

Mersi tuturor de sfaturi. Si aveti dreptate e foarte greu sa uiti.

| Azµre a răspuns:

Mergi mai departe nu te mai gândești la el!