| TonyScope a întrebat:

Cum sai spui cuiva ca-l/o iubesti? fara sa se simta stanjenit/a daca nu simte la fel

2 răspunsuri:
| Abadonna a răspuns:

Ii poti spune ca iti place de ea/el, ca te simti bine in prezenta ei/lui si ca iti face placere sa discuti cu ea/el, ca ai dori sa petreceti mai mult timp impreuna si ca ar fi frumos daca ati putea sa va intalniti la un suc ceva si sa vedeti cum va impacati si de ce nu, mergeti mai departe de o simpla prietenie. Numai sa nu incepi direct cu "te iubesc" pentru ca suna aiurea si raspunsul va fi "cum poti spune asta, nu ma cunostisuficient de bine incat sa imi spui asta...".
Adu persoana respectiva intr-o stare de bine ( petreceti un timp impreuna si profiti de el facandu-l si pe celalalt sa se simta ok - vorbiti, chestii in comun, glumiti, face-ti ceva frumos impreuna ) si apoi poti sa aduci in discutie problema care te framanta.
Cam asta e parerea mea, mult succes happy

| Addeeee a răspuns:

Fa-o pur si simplu. Nu-ti fie teama. Eu am o vorba : Nu risti, nu castigi. Mult noroc :*