| Jessypwp a întrebat:

Cum scap de frica de injectii...Stati ce spun eu frica...GROAZA? Plzzzzzzz

6 răspunsuri:
| Raul1510 a răspuns:

Tu singur/a trebuie sa inveti sa iti invingi temerile.

| XxSh0xFirexX a răspuns:

Te gandesti ca atunci cand iti face injectia te pupa gagic/a/u si cand te inteapa strangi din dinti pls FUNDA:X:?

| Juliiee a răspuns:

Si eu am aceeasi "GROAZA" si nu numai de injectii de orice fel de ac :-s. Sincer n-am reusit in 17 ani sa scap de ea laughing, totusi daca ai putin curaj (nu si cazul meu), cu putina chinuiala reusesti :devil

| AnaMaria1453 a răspuns:

Buna! incearca, atunci cand faci o injectie, sa te gandesti la ceva frumos sau la o treaba pe care ar trebui sa o rezolvi si nu te gandi in niciun caz la ace, durere sau orice altceva legat de spitale sau boli... si cand iti faci injectia incearca sa stai cat mai relaxat si poti chiar sa inchizi ochii sau sa te uiti prin camera... funda?

| cxxyy a răspuns:

Totul depinde de tine daca tu te gandesti ca te va durea e logic sa te doara. Gandeste-te ca e pentru binele tau nu al altcuiva. Iar de aceasta frica scapi si facand mai multe injectii adica sa te obisnuiesti cu ele. Dar totul vine din creier.

| Csjfndndjekekk a răspuns:

Nu ai ce să faci trebuie să suporți.Eu am mers la un medic specialist si mi-a făcut un vaccin de am sărit în sus și tot mi-e frică