| Doηηa a întrebat:

Cum scap de un băiat care nu îmi dă pace? Chiar nu îl plac și el insistă de 2 ani aproape(suntem colegi de clasă)...

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Simplu
Spune-i ca nu l-ai vazut nciodata mai mult decat coleg, si ca daca mai insista cu avansurile nu mai vorbesti cu el.
Daca mai continua te tii de cuvant, altfel nu scapi.
Succes
P.S. Asa-i ca nu-i usor sa fii irezistibila? big grin

8 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

Stabilest-ei categorixc limitele de comunciare cu tine si daca le incalca spune parintilor si dirigintei

| zozo74 a răspuns:

IGNORA in totalitate

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru zozo74):

Sa il ignore? Nu inteleg mentalitatea. Daca ea ar fi ignorata de baiatul pe care il place, iar el nu o place, crezi ca ar fi bine?

| mihaelutzamy a răspuns:

Spune-i in fata tot ce simti sau combina-te cu unul pe care il placi ca sa il indepartezi.

| Azµre a răspuns:

Vorbești cu el și îi spui cen e zici nou!

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Incearca sa ii spui "Sentimentele nu sunt reciproce", pur si simplu. Dar nu fi rea/nesimtita/prost crescuta, sa fii dura cu el. Spune-i pe un ton calm...

| Ycu a răspuns:

Fa-ti un prieten, asa vede ca nu ai interes pentru el si ma indoiesc ca se va baga peste tine. Cheers.

| MariiiT69 a răspuns:

Problema asta o am si eu, doar ca nu chiar de 2... E foarte enervat inteleg. Eu am incercat sa ii spun ca nu ma intereseaza dar el nu intelege, i-am spus si ca am prieten si tot nu ma lasa in pace si chiar nu stiu nici eu ce sa mai fac sad