| Deea1111 a întrebat:

Cum scapi de timiditate intr-o relatie? Fundabig grin

Răspuns Câştigător
| BaiatulAnonim a răspuns:

Sa o luam de la bazele problemelor tale: timiditatea. Timiditatea e caracterizata printr-o frica absurda ca s-ar putea intampla ceva rusinos in urma actiunilor tale. De ce sa-ti fie frica? Ce se poate intampla asa de rau incat sa-ti fie frica? Dupa cum am mai spus si altora care au problema ta, traieste clipa, prezentul, nu mai sta cu gandul la consecinte. Daca tu iti imaginezi ca totul va fi bine si ok atunci asa va fi, pentru ca tu influentezi viitorul prin acitunile tale. Normal ca atunci cand esti cuprins de timiditate nu mai gandesti limpede si totul pote lua o intorsura urata. Sper ca te-am putut ajuta sa treci peste acest mic obstacol in calea fericirii tale happy

9 răspunsuri:
| Tania a răspuns:

Cu timpul, cand prinzi incredere in partener happy

| crissyyo a răspuns:

Prin comunicare happy gaseste subiecte comune si totul o sa vina de la sine... Baftaaa:*:*!

| XDeiutzaX a răspuns:

Nu te gandesti la ce s-ar intampla...dai drumul emotiilor fara sa gandesti ce si cum...happy

| Deea1111 explică (pentru XDeiutzaX):

Usor de zis greu de facutcrying

| XDeiutzaX a răspuns (pentru Deea1111):

Poi e pan la urma iubitul tau si pun pariu ca pana acum el facea cea ce tu nu aveai curalj sa incerci, gandeste-te ca si tu poti fi in locul lui fara probleme...nici un raspuns nu te va ajuta daca nu gandesti singura(nu pot sa ies din calculatorul asta si nu ma fa sa ies!laughing)DACA MAI VREI SI ALT RASPUNS MAI SPUNEMI CA POT SA TE AJUThappy

| LostInBubble a răspuns:

Intr-o relatie ai nevoie si de timiditate, dar intr-un procentaj foarte mic.
Depinde de tine daca vrei sa fie mic sau nu.
Trebuie sa ai incredere in tine si sa te intaresti, deoarece uneori poti pierde ceva foarte frumos fiind timid.

Aduna toate sansele si lasa-ti inima sa iubeasca. Cand vei pierde, vei suferi, dar inima se regenereaza.
Niciodata nu vei plange toata viata dupa un baiat, deoarece mereu va exista altul mai bun.

Bafta. happy

| Banncoti a răspuns:

Prin surprindere!

| CosminaCosmm a răspuns:

Pai deschizi subiecte care ii plac prietenului tau Gandeste-te la ce e mai frumos I-al de mana si privestel Nu te uita in alta parte Sau nu da raspunsuri scurte intreba-l tot ce vrei sa stii despre el fi libera.Si zambestei mereu.Nu fi palida sau plictisita Ca va crede caci Nu il placi Uita'te la el Zambestei Si deschide anumite subiecte Sa fi zambareata mereu FUNDA?