anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Cum se saruta?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Fii pasional/a, trandru/tandra, lasa-te dusa de val, nu trebui sa stii teorie iar practica se invata de la sine, o deprinzi pe parcurs, fara sa fi avut experiente in prealabil.winking

86 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Nu exista o reteta sau niste instructiuni anume, totul trebuie sa decurga firesc... Nu ai vazut filme gen Laguna albastra etc, unde se poate invata si aceasta arta...

| psiholoaga a răspuns:

Cine?

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

...cu drag, curiozitate (sarutul este, mai ales initial - o intrebare de gen cine esti?), pasiune crescanda, placere (pentru care igiena si halena trebuie atent ingrijite! - spalat + consumat ceva fresh sau mini>>ciococu menta="After eight"), cu inventivitate exploratorie, nu doar bucala, ci si faciala, pe par, gat, si corporala >>> ^^^..., cu diferite intensitati de apasare, sugere, muscaturi usoare - fara a rani, insa!, si bineinteles, nu cu mainile in buzunar=momaie, ci si mangaindu-O / l, pe partile de corp accesibile, treptat, progresiv, centripet!, >> dinspre exterior spre interior... Gata!, hai, ca mi-a crescut tensiunea!>>>... Si sa mai si aveti si mainile Foarte curate!, da?!, pentru ca pe bani, clantze, tastaturi, etc, colcaie de microbi, pe care, daca i-ati vedea la microscop, cum dispar treptat, cu fiecare spalare succesiva pe maini, sigur v-ati spala mult mai des!>>>... Si mai aflati si exersati jucaush, PETTINGUL! Succes!

| christian a răspuns:

Sarutul vine de la sine nu trebuie sa inveti nici sa ai experienta! Trebuie sa fie cu pasiune si sinceritatewinking

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Completare:... pentru a intelege si mai bine, cauta si asculta atent! : More than a kiss = Michael Bedford, Kiss you all over = Exile, Head over heals = Abba... DO THAT TO ME ONE MORE TIME = Captain &Tenille...

eileen
| eileen a răspuns:

Tandruwinking

| cribus a răspuns:

Incearca cu gura!

| bismark65 a răspuns:

Cu patima

| ShaKuri a răspuns:

. la fel cum desfunzi o chiuvetalaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai Marilena Nitu - cu buzoaiele. Traian Basescu - cu Elena Udrea. Andreea Marin - cu Mihaela Radulescu. Mircea Badea - cu Oreste. Cioaca - cu Elodia. ETC

| anonima4all a răspuns:

Pay.trebuie sa inveti pe parcurs. daca ai un prieten\a spune-i sa te invete si pe tine .nu e chiar asa greu! crede-ma!

| bunica a răspuns:

Prin atingerea nasurilor ca eschimosi ca este igienic.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

...mai vezi/asculta si "Don`t talk, just KISS!" cu Right Said FRED...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa invat sa sarut?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu atenţie la dinţi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lol

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

II bagi limba-n gat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt andreea:totul vine de la sine. daca tu il iubesti si el te iubeste totul va iesi ca la carte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici eu nu stiurolling on the floor)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi e foarte teama daca nu o sa imi iasa sarutull... m-am mai sarutat de 2 ori iar acea persoana ( acum numai este cu mine ) mi-a zis ca nu stiu! ce ma fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am vazut pana acum ce este sarutul si care este momentul in care trebuie sa saruti. A venit momentul sa aflam si cum se saruta. In povestea noastra, am ramas in momentul in care ii atingi barbia cu mana si ii atingi usor buzele cu buzele tale. Dupa ce-i atingi buzele, apasa-le un pic mai tare; in acelasi timp mangaie-i obrazul si du-ti usor mana catre ceafa ei. In timpul asta, nu uita sa inchizi ochii, pentru ca fetele cred ca atunci cand te saruti cu ochii inchisi de fapt te gandesti la alte lucruri, si mai placute, si se simt jignite daca nu o faci; in schimb, daca te saruti cu ochii deschisi, fetele cred ca-ti zboara mintea la altceva si ca nu-ti place sa te saruti, si vor avea grija ca sarutul sa nu se mai repete. Asa, sa revenim. Ii apesi deci buzele mai tare si ii mangai ceafa. Ea va fi emotionata si va uita sa mai respire. Dar cand i se termina aerul din plamani va fi nevoita sa respire din nou si va intredeschide gura. Multi incearca atunci sa isi strecoare limba in gura deschisa, dar este gresit. Cel mi bine, cand ea isi intredeschide gura, este sa ii musti usor buza de jos. Si asta ii va placea foarte tare, si va inspira si mai mult aer, rezultand un suspin de placere. Si dupa ca suspina poti sa ii apropii capul si mai tare de al tau (iti amintesti ca mana ta stanga ii mangaie ceafa, nu-i asa?); si in timp ce ii apropii capul de al tau iar ea inspira aer pe nas, in sfarsit poti sa impingi limba afara din gura, sa ii atingi buzele cu ea, apoi dintii si abia dupa aia sa atingi varful limbii ei. In timpul asta, mana ta dreapta de pe soldul ei trebuie sa o traga mai aproape de tine. Si in acel moment mana ei stanga se va aseza pe spatele tau, iar mana dreapta pe ceafa ta, si ambele te vor trage mai aproape. Si-atunci stai cu ochii inchisi si nu te mai gandi la nimic, pentru ca buzele si limba ta vor sti si singure ce sa faca.
Si la sfarsitul sarutului, dupa ce-ati deschis amandoi ochii, trebuie sa te uiti in ochii ei si inainte ca ea sa intre in casa trebuie sa ii spui ceva frumos, la care ea sa se gandeasca toata seara si pentru ca sa nu te uite.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum se saruta cu limba?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am idee am numai 13 ani si am un iubit ...l-am respins de multe ori... ce trebuie sa fac cu limba mea ion gura lui trebuie sa il caut printre masele?

| 15ani a răspuns:

Pai nu stiu (cas un prost timid )sad crying

| 15ani a răspuns:

Nu stiu sa sarut am 15 ani si ma inrosesc la o fata care pune mana pe mine sad crying plus ma fac mereu de ras in fata prietenilor ma inrosesc foarte rau apoi ma pierd urat nu suntwinking dar rusinos da!sad sad sad sadsadhappy sad crying sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sarut cum vad in filme

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu ii atita de greu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu da gretos

| buli a răspuns:

Pentru cei de 13 si 15 ani: deci deschideti gura si voi si partenerul si bagati limba si incepeti sa faceti alfabetu cu limbawinking. Sau luati o guma si jucativa cu ea incet, incet prindeti voi. Sau puteti sa va intrebati parinti poate va arata chiar ei in persoanawinking.

Întrebări similare