| anonim_4396 a întrebat:

Cum se scapa de o sarcina fara a apela la vreun doctor?

Răspuns Câştigător
| Ellenna a răspuns:

Du-te la medic si acesta iti va prescrie niste pastile care provoaca avort. Dar nu e bine sa le iei "dupa ureche" pentru ca pot avea efecte secundare.

5 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Buna. cauta pe net mifegyne. dar cel mai bine du-te la doctor pentru ca va pastra confidentialitatea.

| mgtow a răspuns:

Luand anticonceptionale la timp pentru a evita sarcina.

| Narcis2007 a răspuns:

Il avortezi manual(cam dureros)...am azut intr-un film sau iei medicamente...totusi mai bibine te duci la doctor

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Este imposibil, ai neapărată nevoie de asistenţa unui doctor. Atâta timp cât au trecut mai mult de 72 de ore de la contactul sexual (pentru că dacă în primele trei zile poţi lua pastila de a doua zi), nu mai poţi face nimic de una singură.
Plus că orice metodă individuală e groaznic de riscantă. În comunism, de exemplu, au murit sute de femei din cauză faptului că încercau soluţii de capul lor.

| yuuki a răspuns:

Ceea ce intrebi tu este foarte periculos si nu as sfatui pe nimeni niciodata sa faca o intrerupere de sarcina fara ajutorul unui medic specializat.Nu e ca si cum te-ai tunde, sau ti-ai face unghiile.Pot aparea complicatii, infectii se poate ajunge la deces de la asa ceva.In timpul comunismului cand avortul era interzis au murit foarte multe femei incercand sa scape singure de sarcini nedorite.Deci sfatul meu este ca persoana in cauza, sa consulte un medic si sa nu faca in nici-un caz nimic de capul ei.