| DuraruMarin a întrebat:

Cum si ce ar trebui sa stiu la primul sarut? pentru a nu o da in bara, nu vreau "sa fi natural".Ci niste sfaturi care chiar sa ma ajute pentru a nu ma face de ras.

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Sper ca nimeni nu iti va spune '' sa fi natural''!

In alta ordine de idei, nu prea ai ce sfaturi sa primesti. Eventual sa ai grija la igiena, dar din nou, sper ca nu e cazul ca cineva sa iti spuna asta.

Eu nu inteleg de ce e atata drama cu acest prim sarut. Poti sa citesti tratate de specialitate si teze de doctorat pe tema asta si tot nu vei intelege ce trebuie sa faci pana cand nu vei saruta efectiv o fata.

Asa ca incearca sa te bucuri de moment si sa nu mai faci o filozofie din asta!

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Acceseaza acest link si citeste intrebarile si raspunsurile prezentate : http://www.tpu.ro/......roape-1-2/ Probabil ca ti-ar putea da idei sau chiar unele lamuriri. In aceasta problema nu prea exista metode standard de urmat totul se petrece instinctiv, totul vine de la sine. Inchide ochii intredeschide gura, lipeste-ti buzele tale de buzele iubitei si lasa-te purtat de instinct. Garantat va fi bine si placut. Succes.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Sa nu ai mult scuipat in gura sa ii lasi bale. Intelegi? Sa ai igiena, sa ai dinti misto, o respiratie fresh, chestii de igiena. Inchizi ochii si o saruti, ce iti trebuie tie e avantul ala. big grin

| Dugalle a răspuns:

Sa nu ai moloz pe dinti si sa nu iti puta gura.

| DuraruMarin explică (pentru Dugalle):

Ti-as da funda pentru asta rolling on the floor)))))

| ToKen a răspuns (pentru DuraruMarin):

E cel mai bun sfat pe care-o sa-l primesti.

| ParadiseCaroline a răspuns:

laughingNu cred ca exista astfel de sfaturi, nu e ca si cum ai cere o reteta de prafituri. Daca toti ar urma sfaturi presupun ca toti ar saruta ca la carte dar nu exista asa ceva.Lasa timpul sa treacă in favoarea ta si o sa vezi ca întrebarea nici nu isi avea rostul.

| DarkCrina a răspuns:

Incearca sa nu ajungi cu limba in esofag.

| DuraruMarin explică (pentru DarkCrina):

Unde e a doua funda cand ai nevoie de ea?

| Lucitu a răspuns:

Sarutul e destul de instinctiv, daca te gandesti prea mult la asta o sa ai emotii si poate chiar o sa o dai in bara, nu te grabii, daca fata/baiatul a mai sarutat inainte nu va fi o problema, daca sunteti amandoi newbie probabil ca o sa fie ok sau fail, oricum o sa mai incercati si o sa va iasa cat de cat la un momentdat.