| roxy_5007 a întrebat:

Cum sunt balantele, ce stiti despre ele, cum sunt in dragoste?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, Balantele reprezinta apogeul de eleganta si sic al zodiacului. Dominata de Venus, planeta dragostei si a incantarii senzuale, Balanta cauta o relatie cu o fascinatie avida. Balanta traieste pentru dragoste si stil! Balantele sunt atat de indragostite de ideea de dragoste incat cateodata nu observa cati admiratori tin in asteptare... Incantatoarea Balanta adora sa exploreze fiecare fateta a relatiei, aratandu-si mereu calitatile si cautand-o sau un Doamna/Domn Perfect/a (chiar daca este deja implicata intr-o relatie, vesnica indragostita de dragoste, Balanta, este gata sa sara din barca daca ceva mai atragator apare la orizont). Calea spre inima unei Balante trece prin apreciere si admiratie, caci Balanta, o adevarata capodopera, intotdeauna va va aparea in lumina cea mai buna.

Balanta este sufletul relatiei; Balanta nu se simte implinita daca nu este implicata intr-o relatia pe termen lung, cu un potential de crestere, centrata pe impartasirea bunului gust si aprecierea talentelor sale indiscutabile. In cele din urma, cand Balanta si-a perfectionat arta de a fi ea insasi, este un mare pacat sa se iroseasca cu cei care sunt incapabili sa aprecieze arta de dragul artei... Balanta, un semn masculin (yang), pare uneori contradictorie. Dominata de planeta Venus, sufletul dragostei si al senzualitatii, dar influentata si de Saturn, planeta inaltei seriozitati si a ambitiei excesive, Balanta poate fi atrasa sau implicata cu mai mult de un partener in acelasi timp. Deoarece Balanta cea diplomata isi gaseste identitatea in relatie, incearca sa se armonizeze cu partenerul, mergand chiar pana la a adopta stilul de viata si interesele partenerului. Aceasta trasatura poate crea neplaceri daca se intampla ca unul din membri cuplului sa fie un rocker salbatic si dezlantuit iar celalalt un bancher conservator.

14 răspunsuri:
| any007 a răspuns:

Sunt fff romantice.

| alexandra15 a răspuns:

Buna roxy.Eu sunt o balanta si mai cunosc si baieti balanta.Balantele sunt foarte iubitoare, de fapt ele pun suflet in absolut tot ce fac. Si daca iti vor gresi vreodata cu ceva o vor face din neatentie, din cauza aglomeratiei de probleme pe care le au...etc.Sunt tandre, pasionale dar si jucause.Deschise la conversatie.Se implica in relatii mai lungi si isi cauta stabilitatea pe care tot au impresia ca nu si-o gasesc ...cauta ceva pe masura.cauta sa fie iubiti si apreciati asa cum ei merita de fapt.Si nu in ultimul rand as putea spune ca dau dovada de fidelitate daca relatia pe care o au se dovedeste a fii una serioasa... Te pooop roxy.Succes in ce vrei sa faci!

| Artemiss a răspuns:

Si eu sunt balanta...
Balantele sunt sensibile si le place sa iubeasca si sa se simta iubite...insa in iubire nu prea au noroc si sunt destul de complicate, simtindu-se singure mai mereu. Ele cauta idealul ceea ce nu exista... le place sa viseze dar imbina imaginatia cu realitatea...
Se consuma mult in interior si se dedica trup si suflet persoanei pe care o iubesc, iarta si isi calca orgoliul doar pentru iubire... pot zice ca e hrana lor.
Chiar daca sunt foarte sensibile sunt si incapatanate, obtinand in viata ceea ce vor, datorita farmecelor si poftei de frumos. O balanta e un bun prieten, un umar de sprijin, o vorba buna(si nu spun numai despre mine, mai cunosc balante, si tata e balanta)...
Balantele detesta minciuna si ingamfarea, rautatea...si sunt mai realiste...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu in alimentara?

daniela
| daniela a răspuns:

Am multe priete balante si sunt persoane echilibrate si foare foarte responsabile si capabile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cica semnele duale (balanta, pesti, gemeni) se manifesta contradictoriu: uneori intalnesti indivizi domestici in aceste zodii si alte ori persoane rebele. La acelasi ins se pot observa treceri rapide de la o stare la alta. Nu cred in zodii, dar treaba asta cu dualitatea mi s-a confirmat in timp.

| roxy_5007 explică:

Eu am intrebat despre ele deoarece imi place de un baiat balanta dar mersi monyk

| mihaelanikol a răspuns:

Balantele sunt geloase...am trait-o pe pielea mea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Balanta - instrument pentru măsurarea greutății corpurilor prin echilibrarea lor cu greutăți etalonate o poza gasesti aici http://viosif.files.wordpress.com/2009/01/balanta.jpg si cred ca ar trebui s iti faci o idee km cum arata:-? cat despre dragoste nu stiu n-am gasit nimic:|

| antonelk a răspuns:

Eu is balanta si ma balansez pentru ca nu stiu ce sa fac am 2 baieti fostul prieten care ii inca in inimioaa mea :X si actualu la care tin si la el totusi si nu stiu pe care din ei sa-i aleg laughing) :-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna roxy eu sunt balanta si tot ce iti pot spune e ca noi balantele ne impikam ff mult in relatiile chiar poate prea mult kateodata! eu o spun din propria experienta. suntem si ff dragastoase. si punem suflet in ori ce relatie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum pot sa il aduc inapoi pe un baiat din zodia balanta, ne iubim dar ne-am despartit din niste certuri copilarest, stiu ca si el ma iubeste dar cred ca ii e frica sa se impace cu mine deoarece crede ca ne vom certa la fel ca si inainte. app eu sunt in zodia scorpion

| TheGame_5049 a răspuns:

Uite eu sunt balanta.happy si ce pot spune nu imi place sa o recunosc dar uneori sunt geloslaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!

Eu sunt balanță!