| Dragooos223 a întrebat:

Cum trebuie sa te comporti cu o fata? adica sa fi dragut, amabil... chesti de genu!
Funda +vot pentru cel mai bun raspuns

6 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Sa-i arati ca o respecti, sa-i faci complimente bineintelesbig grin, sa fi gentalman cu ea. sa o faci sa rada, sa o faci sa se simta in al 9-lea certongue

| 4l3x a răspuns:

Poi nu trebuie sa ii faci toate mofturile, sa stii pe care da si care nu; sa ii dai dreptate de cele mai multe ori, dar sa ii mai zici si ca greseste(rar); sa fi tu; sa stii despre ce subiecte sa vorbiti; sa nu faci specificari la felul cum arata(de rau, de bine poti) ...in fine, ar fi multe.
Daca vorbesi despre o relatie, cel mai bun lucru ar fi sa va spuneti lucrurile in fata, adica ce nu iti convine la ea si tu ce nu-i convine la tine. Acum, nu toate lucrurile trebuie spuse: - Esti cam slaba, nu-ti sta bine parul sau chestii de genul: nu mai da din picior si blablabla... Lucrurile trebuie sa fie utile si fiecare alege pe care le impartaseste si care vor ramane asa.
fundita? puppy dog eyes [-o

| cristinaxt a răspuns:

Depinde foarte mult de tipul de fata. In principiu cam la orice fata ii place ca baiatul de langa ea sa fie suficient de amabil cu ea incat sa-l adore dar nu atat se mult incat sa para un pupi`n`cur neaparat sa fie glumet si spontan. sa fie ingrijit si sa miroase bine. Si cel mai important la nici o fata nu-i place sa i se ofere totul pe tava( decat daca este vreo ciudata) dar ai grija sa nu-i refuzi totul ca apoi intelege altceva tipa.aaa si fi misterios e adorabil. pupici si succes!

| ruxyrusu a răspuns:

Ca sa te comporti cu o fata e destul de greu deoarece fetele sunt pretentioase si asteapta de la baieti sa fie curtate,sa li se aduca trandafiri,sa fiti romantici,spontani uneori,sa fiti amuzanti sa le dati ocazia sa va cunoasteti mai bine sa veniti la ele cand aveti vreun necaz,sa fie complimentate, sa fie sunate in fiecare dimineata si sa auda cuvinte frumoase, dar spuse din inima.
crede-ma asa sunt fetele.si-ti spune o fata!

| KmC96 a răspuns:

Trebuie sa iti impui punctul de vader in mod subtil.sa ii demonstrezi dragoste adevarata,sa nu minti si vei obtine rezultate considerabile, chiar si daca nu te astepti, va fi din ce in ce mai bine, te va iubi si ea.si trebuie sa o complimentezi etc dar sa nu minti. sa ii spui adevarul. tine minte pentru mine nu conteaza aspectul asa de mult pe cum conteaza gandirea.iti dai seama k nu trebuie sa fie monstru.dar incerc sa fiu cu cele mai dragute fete si cele mai desptepte.si intotdeauna o aleg pe cea mai superba si destepata! nu trebuie sa te ia de fraier.nu le plac genu de baieti care intreaba unde vrei tu.la ce ora. unde ne vedem.esti barbat ***. trebuie sa ai sange in tine sa o refuzi sau da te dai batut daca face fite,acum si unele fite, sunt frumoase, dar nu se exagereaza.succes

| KmC96 a răspuns (pentru KmC96):

Nu fii lingusitor...fii un adevarat barbat...