| Deanimus a întrebat:

Cum v-ati simti si cum ati reactiona in contextul in care, intamplator, descoperiti un cd in camera iubitului vostru si constatati ulterior ca pe el se gasesc filmulete facand sex si poze erotice cu acesta si fosta lui prietena? El nu stie ca ati privit cd-ul, voi nu stiati ca el e asa. Pareri... ii spuneti? ii cereti socoteala de ce le mai tine? treceri peste, trecutul n-are importanta ci doar viitorul conteaza? etc.

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

In fine, eu unul consdier in continuare ca i-ai incalcat intimitatea. Dar pentru ca tu ai pus intrebarea si nu el, trebuie sa iti raspund tie. Eu unul n-as fi deranjat de un astfel de existenta unui astfel de cd, atata timp cat el contine scene din trecut. Fosta (si fostele) fac parte din viata lui si nu vad un motiv pentru care ar trebui sa stearga aceste inregistrari. La fel cum nu decupezi din fotografii chipurile prietenilor cu care te-ai certat intre timp.
Despre faptul ca a filmat asfel de scene, nu sunt un adept al acestei fantezii sexuale (am altelehee hee), dar atata timp cat a fost acordul ambilor nu vad absolut nici o problema in asta.

| Deanimus explică (pentru regis):

Iti multumesc Regis pentru amabilitate. Incerc sa privesc lucrurile dintr-o perspectiva obiectiva sau cel putin ma straduiesc. Dupa ce am cugetat un pic la rece, constat ca de fapt ce ma doare e sa vad ca nu e deschis fata de mine si aici cred ca ar trebui sa mai lucrez. happy

| regis a răspuns (pentru Deanimus):

...la fel si la deschiderea ta fata de el. El nu ti-a povestit de filmare, tu nu i-ai spus (deocamdata) ca tocmai ai vazut-o.

32 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Un filmulet facut cu acordul ambilor parteneri il privesc ca pe o fantezie sexuala mai mult decat acceptabila.
In schimb privitul acelui filmulet de catre persoana iubita, fara stirea mea, mi se pare o grava invadare a intimitatii mele si pe mine unul m-ar supara enorm.

| Deanimus explică (pentru regis):

Era pus la vedere. Vrei ca iubita sa nu dea peste el, il ascunzi.

| regis a răspuns (pentru Deanimus):

Nu. Ai gasit o filmare intima, o pui la loc si te faci ca nu ai vazut-o. La fel cum faci si cand dai peste un jurnal, de exemplu. Daca totusi vrei sa o vezi, prima data discuti cu omul; e ceva ce tine de intimitatea lui si daca intr-adevar il iubesti trebuie sa i-o respecti.
Oricum, sa stii ca si voyeurismul este tot o perversiune. :p

| Deanimus explică (pentru regis):

Scria,,jocuri si poze'' pe cd. Ca daca scria poze si filmulete xxx probabil ca evitam sa privesc. Nu e deloc placut sa iti privesti iubitul facand sex cu alta.Nu pentru mine.

| trixiiie a răspuns (pentru Deanimus):

De acord. Fie el și film făcut acum ăhăhă.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O sa faca filme si cu tine si o sa te santajeze. Da-l dracu'!

| Deanimus explică (pentru Salontanul):

Dupa cum am precizat anterior, nu e o filmare cu camera ascunsa. E cu buna stiinta, amandoi au fost implicati in asta.winking

| Salontanul a răspuns (pentru Deanimus):

Atunci asuma-ti riscul. Eu n-asi avea prea multa incredere.

| Deanimus explică (pentru Salontanul):

Suntem de mai bine de 2 ani impreuna si nu mi-a cerut niciodata asa ceva sau macar sa bata apropoul....tocmai de aceea am precizat ca nu stiam ca el e asa... happy

| Salontanul a răspuns (pentru Deanimus):

Atunci ma bucur si inseamna ca este bun. Tu-l cunosti mai bine.

| Addicted2Chocolate a răspuns:

Ok, si iubitul meu are un cd cu poze cu fostele avand ca scuza faptul ca sunt "amintiri", dar scuza-ma, sa aiba filmulete si poze erotice cu fosta? Clar ceva nu e ok cu baiatul asta happy si ai mare grija sa nu iti faca si tie asa. Eu personal, m-as fi certat urat cu el pe tema asta. Nu mi se pare normal sa ai asa ceva. Adica ok, niste poze normale sunt in regula, sa zicem. Dar asa ceva clar NU! Cere-i socotealawinking Vezi cum reactioneaza, de ce il pastreaza etc., altfel cine stie cu ce surpriza te mai trezesti.

| Deanimus explică (pentru Addicted2Chocolate):

Tin sa precizez ca nu
a filmat-o pe ascuns, ci s-au filmat ei doi, de comun acord.

| Addicted2Chocolate a răspuns (pentru Deanimus):

Lol? laughing Chiar si asa, nu mi se pare ceva normal. Adica ok, poate au avut ei doi o fantezie, dar atata timp cat e cu tine de ce mai pastreaza cd-ul ala? e lipsa de respect dupa parerea mea. thinking

| AlexanderAdrian a răspuns:

"Nu cred ca ai dreptul moral de ai cere sa renunte la toate amintirile din trecutul lui. E ca si cum i-ai zice sa stearga toate fotografiile in care apar si fostele."

Sunt total de acord cu Radu.

Daca nu suporti desparte-te de el. Nu ai nici un drept sa te superi sau sa-l chestionezi.

| Oana92 a răspuns:

Daca pozele si filmuletele au fost facute inainte ca el sa inceapa o relatie cu tine nu ai de ce sa te superi. Cand intri intr-o relatie trebuie sa ii accepti celuilalt trecutul, oricare ar fi el. Ar trebui insa sa mai stati de vorba unu cu altul, sa aveti incredere sa va spuneti unul altuia astfel de lucruri. E important sa comunicati si sa aveti incredere!

| Alcyon a răspuns:

Poate ca-i un CD de care el a uitat. Vorbeste cu dansul, daca te deranjeaza acest lucru.

| Radu284 a răspuns:

Nu cred ca ai dreptul moral de ai cere sa renunte la toate amintirile din trecutul lui. E ca si cum i-ai zice sa stearga toate fotografiile in care apar si fostele.

| Alcyon a răspuns (pentru Radu284):

Una e o poza nevinovata si alta-i un filmulet porno cu o fosta happy

| trixiiie a răspuns (pentru Radu284):

A dracu amintire frumoasă, filme porno cu fosta laughing. Te pomenești că îi mai și dă în cap în timp ce le privește.

Nu știu cum ești tu și nu mă privește, dar ea, ca fată, e rănită.
Și nu e ca și cum ai șterge toate pozele în care apar și fostele, pentru că fostele alea sigur nu erau dezbrăcate și purtau în vagin penisul lui ca accesoriu decorativ sau ceva de genul.

| Radu284 a răspuns (pentru trixiiie):

Nu stiu daca are dreptul sa fie ranita. Filmele au fost facute (sper) inainte sa fie cu ea. Daca iti faci o noua prietena nu inseamna ca trebuie sa distrugi amintirile cu cele vechi. E la latitudinea lui sa le stearga sau nu.

| DanielVălean a răspuns:

Poate e din trecut, asa ca as trece peste in cazul femeilor.

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Eu nu as accepta. As intreba ce rost au filmuletele alea, si de ce le pastreaza. As lua aced Cd si l-as rupe! happy

| Deanimus explică (pentru SefaTa97):

habar nu am daca se mai uita la el sau nu, pentru ca eu l-am gasit intr-un dulap, printre multe alte cd-uri... facand curat...

| SefaTa97 a răspuns (pentru Deanimus):

Atunci e ca si cum ar fi uitat de el. Il iau, il rup, il ascund, si as vedea. Daca ma intreaba de el, inseamna ca inca se uita la el, daca nu, stau linistita.

| trixiiie a răspuns:

Urâtă treabă.
Sincer, l-aș întreba care e faza cu cd-ul, motivul pentru care îl ține încă, motivul pentru care a făcut un astfel de cd (dacă te gândești mai departe, poate are unul și cu tine și, dacă te desparți de el, o să apară peste tot pe net).
După, sincer, în funcție de răspunsuri, m-aș hotărî dacă-i dau papucii sau nu(asta fiind în pielea ta; în pielea mea e „pa" fără explicații).

| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Trecutul nu are importanta dar asta sa nu fie un obicei al lui. Ar trebuii sa fii atenta sa nu-ti faca si tie acelasi lucru. Incearca sa-l intrebi subtil ce parere are despre cei care fac asemena filmulete, fara sa te dai de gol cumva si afli daca te minte sau e sincer fata de tine. Si spune-ti parerea despre chestia asta. Succes!

| AdelaAde7 a răspuns:

E putin ciudat, adica na, e normal sa ai intimitati intr-un cuplu etc...dar fata aia cum s-a putut lasa filmata intr-o asemenea ipostaza? In fine, nu conteaza asta doar ca voiam neaparat sa o spun. Eu daca asi fi in locul tau, nu asi lasa asta in aer si as cere anumite explicatii, nu mi se pare o amintire frumoasa! Nu e un filmulet dintr-o vacanta sau ceva frumos de sa spui ca sunt amintirile lui si nu ai nici un drept asupra lor daca el vrea sa le pastreze. Dar, el te are pe tine, si se poate bucura de tine in timp ce faceti sex/dragoste nu e nevoie sa pastreze filme porno cu fosta! Mi se pare un lucru foarte urat si ar trebui sa discuti deschis cu el avand in vedere ca aveti o relatie de 2 ani, totusi e mult si va cunoasteti suficient incat sa vorbiti deschis despre acest lucru. Noroc.

| Ovi4678 a răspuns:

Fugi fa proasto e un semn.

| Deanimus explică (pentru Ovi4678):

Fa cu cine ai mai facut! Nesimtitule!

| meatloaf a răspuns:

Dupa parerea mea nu este firesc sa pastreze nici macar poze, dar asa ceva? Nu, in nici un caz nu as trece cu vederea...