| Puxy:X a întrebat:

Cum vatzi prezentat iubitul familiei? { amanuntit} fundita:*

Răspuns Câştigător
| deea_8141 a răspuns:

Pailaughing
simplu...
eram cu el la pizza si mama a sunat.hai nu veniti la masa ca va asteptamlaughing)...am ramas asa: straight face
i'am zis ca suntem la pizza si ea ne'a intrebat daca am comandat'o dejalaughing. noi deja mancasem.iti dai seama ce "pofta de mancare" aveam.nu am putut sa o refuzamlaughingpentru ca nu este politicos, mai ales ca prietenul meu chiar vroia sa'i cunoasca pe ai mei.
a fost binebig grin...

5 răspunsuri:
| Andreutsa25 a răspuns:

Nu este atat de greu precum pare acum cand te gandesti happy eu am avut atatea emotii incat nici nu mai stiam ce sa vorbesc, si el la fel bineinteles.
Cand am ajuns acasa, l-am prezentat, apoi totul a venit de la sine... a da, si clar nu a scapat de intrebarile mamei mele despre el, unde lucreaza, unde sta, ce studii are, ce aspiratii are.Iti imaginezi ca nici tu nu o sa scapi laughing
Dar nu te gandi ca o sa fie chiar dezastru... o sa fie bine pana la urma, doar sa le placa parintilor tai de el happy
Bafta!

| Deniisze a răspuns:

Eu inca nu l-am prezentat si sincer nu o voi face big grin
pentru ca ma despart de el big grin

| Dizzydizz a răspuns:

Nu a fost ceva foarte.greu
Adica pur si simplu s-au vazut, s-au salutat[mama si iubitu].
Dar nu am facut cunostinta la propriu. Pur si simplutongue

| Bianca_papusha a răspuns:

Din punctul asta de vedere sunt o norocoasahee heeMama mea l-a cunoscut prima deoarece tata era plecat in strainatate...Acum il cunoaste si tata. A venit la mine acasa au discutat.au baut bere amandoi, totul a fost floare la urechelaughing
Cateodata am impresia ca mama tine numai cu elx-(mereu ii da dreptate mama lui si el la mama...Cand se intalneste mama si iubitu meu la mine acasa fumeaza si beau o cafea amandoi asta e litera de lege

| walk a răspuns:

1 Pregateste terenul! Intreaba-ti parintii ce-ar zice daca prietenul tau ar avea cioc sau daca iubita ta ar avea un cercel in nas sau in buric. Apoi incearca sa le explici ca aspectul fizic nu conteaza atat de mult. Mai important este felul in care persoana respectiva gandeste.

2 Nu-ti pacali parintii! E in zadar sa-i spui iubitului sa-si scoata cercelul din nas cand vine in vizita. Daca va intalniti pe strada cu ai tai, ce se va intampla? Vor fi suparati ca i-ai mintit si nu vor mai avea incredere in tine.

3 Asteapta momentul potrivit. Nu stabili vizita cand ai tai traverseaza o perioada dificila sau cand au aflat ca ai o nota mica.

4 Nu-l pune sa se imbrace la costum, dar nici sa vina cu blugii taiati sau, in cazul fetelor, cu fusta mini.

5 Intentia conteaza! Ideal ar fi sa luati un buchet de flori pentru mama.

6 Discuta cu parintii tai. Intreba-i ce parere si-au facut despre el/ea. Vei observa ca dupa ce il/o vor cunoaste vor fi mult mai linistiti si nu-si vor mai face tot felul de idei cand veti iesi impreuna. A sosit clipa cea mare, mai devreme sau mai tarziu tot trebuia sa se intample! Momentul in care iti prezinti iubitul pentru prima data parintilor tai este unul foarte delicat.

Potrivit unor studii recente prezentarea oficiala a partenerului se afla pe locul 3 in topul motivelor care cauzeaza stres, intrucat este foarte dificil sa invingi stereotipurile si prejudecatile.

Cum faci sa iti convingi parintii ca noul tau iubit este perfect pentru tine chiar daca are o pasiune pentru tatuaje sau ca cei 20 de ani care va despart nu sunt o problema?

Incearca sa folosesti tehnicile din publicitate: gandeste-te la jumatatea ta ca la un produs care trebuie vandut, scoate-i in evidenta calitatile, prezinta-l intr-o lumina favorabila si priveste-ti parintii ca pe niste potentiali clienti.

Daca, de exemplu, prietenul tau are un look care aminteste mai degraba de Lenny Kravitz iar tatuajele lui sunt pentru tine foarte sexy in timp ce pentru ai tai sunt inacceptabile, incerca sa gaseste cat mai multe puncte in comun intre ei.

Iata cum: cauta prin fotografiile de familie si vei gasi cu siguranta una in care tatal tau purta pantaloni evazati si avea parul lung sau o fotografie in care mama ta avea o tinuta gen "flower power".

Ii va ajuta sa isi aminteasca ca nici ei nu aveau in tinerete un look identic cu cel de acum.

Daca insa prietenul tau are un job un pic neobisnuit si face pe dj-ul in discoteci sau danseaza intr-o trupa de baieti pentru un public in exclusivitate feminin, ai tai vor crede ca te-a orbit cu nonconformismul sau iar pentru ei el va fi clar un partener instabil.