| TheJoint a întrebat:

Curiozitate.Cum interpretati voi fraza: "Daca nu as avea prietena,as fi stat eu cu tine:p "? Ma refer,cam ce ar vrea sa spuna persoana respectiva, vrea sa isi insele iubita, e un simplu flirt? Ceva de genul. Multumesc anticipat. E cam urgent happy

34 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inseamna ca te considera genul de persoana buna doar sa fii amanta, cu care n-ar sta ca prietena oficiala, ca se foloseste de tine doar pentru distractie, fiindca te considera buna doar de asta.

| TheJoint explică (pentru Brigaela):

E vorba de iubitul meu, deci e buna parerea.Multumesc

| ascovit a răspuns:

Desi probabil la inceput as crede ca tipul ar fi in stare sa-si isnele prietena, aceste vorbe ascund o tendinta de alinare pentru persoana catre care sunt adresate. Daca un baiat cuplat ii spune asta unei fete e ca si cum i-ar spune ca e o persoana speciala. Si de aici lista poate continua, depinde si de contextul in care ii spune asta. Dar cam asta inseamna./

| TheJoint explică (pentru ascovit):

Foarte probabil.Multumesc

| BaiatulAnonim a răspuns:

Ceea ce a vrut el sa spuna prin replica aia e ca reprezinti o optiune compatibila cu interesele lui dar ca oricat si-ar dori sa se cupleze cu tine, caracterul lui nu ii permite sa isi insele prietena cu alta persoana. Cel mai bine ar fi sa stai departe de relatia lor si eventual sa astepti ca ceva sa nu mearga bine, dar in niciun caz sa nu intervii tu...doar gandeste-te cum ar fi sa patesti si tu la randul tau ceva de genul si sa fi inselata. Numai bine big grin

| TheJoint explică (pentru BaiatulAnonim):

Pai, in cazul de fata, e vorba despre iubitul meu, acea fraza fiind un mesaj, un raspuns, la o replica de a ei de genul: "Ai vrea sa fii cu mine?", cel putin asa mi-a spus, nu l-am vazut.Si daca e cum zici tu, ar fi bine ca eu sa fiu persoana care contez cu adevarat. Oricum, multumesc de parere, numai bine happy

Răspuns utilizator avertizat
| DNSK a răspuns:

laughing) hai ca esti tare. Te-a pacalit ca e 1 aprilie

| yellowalien a răspuns:

Depinde de persoană. Cu toate astea, tind să cred că un individ care ar spune asta e conştient de faptul că are o relaţie care (probabil) merge bine şi nu vrea să renunţe, dar în acelaşi timp recunoaşte că s-ar fi putut înţelege foarte bine şi cu tine. Cu toate astea, nu sta cu prea multe aşteptări, pentru că rişti să rămâi foarte dezamăgită.

| MasterOfDisaster a răspuns:

E doar o chestie neimportanta. Ca un mic compliment, gen :"esti ok".

| Cristina45 a răspuns:

Dupa pererea mea, cred ca nu e un simplu flirt vine ca si cum uh esti ceva mai bun decat prietena mea, si in curand cred ca o sa se desprarta de prietena sa, o singura fraza zice multe; )

| TheJoint explică (pentru Cristina45):

Am inteles, mersi frumos happy

| DarkTheory a răspuns:

E o prostie!

| TheJoint explică (pentru DarkTheory):

E si asta o parerelaughing. Mersi

| h3r a răspuns:

E un neșimțit care nu dă 2 bani pe prietena lui.
Și da, înseamnă miștocării și vrăjeli.
Nu-l lua în serios, te-ai simți ok ca prietenul tău să spună la fel?

| TheJoint explică (pentru h3r):

Pai tocmai el a spus-o laughing. Mersi oricum

| h3r a răspuns (pentru TheJoint):

Adică?
CUm a spus, cui?
Ție? Cum să-ți spună ție asta?
Dacă era glumă nu are logică agățatul...

| TheJoint explică (pentru h3r):

Nuhappy.Baiatul despre care e vorba, e cel cu care sunt impreuna.El a vorbit cu alta.Nu eu sunt cea cu care flirta sau ce a incercat sa faca.Eu vroiam sa vad si alte interpretari, ca sa imi definitivez decizia, intr-un fel.

| h3r a răspuns (pentru TheJoint):

Deci așa i-a spus tipei?
Aștept reply.

| TheJoint explică (pentru h3r):

Da

| h3r a răspuns (pentru TheJoint):

Păi și ești mulțumită?
El te consideră precum un chin."dacă"...
Nu jignesc pe nimeni, dar ai primit anumite răspunsuri cam eronate, iar tu acum ai o părere bună despre prietenul tău, ceea ce e total greșit.

| TheJoint explică (pentru h3r):

Asa am interpretat si eu prima data, ca si cum as fi un obstacol, un chin. Oricum, vroiam cateva pareri, pe care le-am primit cu bune, cu rele.

| h3r a răspuns (pentru TheJoint):

Tu încă nu realizezi cât de nesimțit este prietenul tău.
Nu te prețuiește, daca azi ai zice stop mâine e cu alta.
Asta ma oftică pe mine.

| Kasia a răspuns:

Aceasta fraza inseamna ca tipu' e un sucit si un neserios pentru ca in timp ce are o prietena flirteaza cu alta.ma indoiesc tu ai vrea sa fii cu o asemenea persoana.probabil e plictisit de actuala lui si incearca sa isi mai "clateasca" si el ochii cu alta.e genul de tip "alunecos" pe care daca nu il tii bine il pierzi.

| Forev3rAlone a răspuns:

1-Ori radea de tine.
2-Ori te place si vrea sa flirteze cu tine.
Depinde acum si cum e baiatul ala. Dupa caracterul lui iti poti da seama daca era gluma sau un sentiment.In acelasi timp, vezi si cum se comporta cu tine.Dar eu cred ca e doar un flirt micut, pe care nu trebuie sa-l bagi in seama. Daca era ceva mai mult, se despartea de iubita aia, si era liber pentru tine.Mi se pare normal.

| TheJoint explică (pentru Forev3rAlone):

Am priceput, multumesc frumos happy

| Forev3rAlone a răspuns (pentru TheJoint):

Cu placereee :*

| beautifullie a răspuns:

Tu nu esti rezerva nimanui, nu te preta la un asemenea joc

| TheJoint explică:

Fiind vorba de iubitul meu, cum am uitat sa mentionez, imi pare bine ca nu doreste sa aiba vreo treaba cu fata aceealaughing. Mersi c-ai spus-o pe romaneste.

| Brigaela a răspuns (pentru TheJoint):

N-a spus ca n-are nici o treaba cu fata respectiva, ci dimpotriva, ca vrea o distractie, dar nu o relatie. Adica vrea sex de placere cu ea, desi are o relatie in care nu este fidel si nici nu-si face probleme din cauza asta (nu considera ca datoreaza fidelitate)

| TheJoint explică (pentru Brigaela):

Aha, am inteles la ce te-ai referit.Multumesc