| ovitza a întrebat:

da de ce unele fete nu doresc sa faca sex?

Răspuns Câştigător
| Simon a răspuns:

Poate pentru ca baiatul respectiv trebuie mai intai de toate sa merite? Poate ca mai intai trebuie sa-i demonstreze fetei acest lucru prin fapte, nu prin vorbe? Poate din cauza faptului ca baiatul este "fals", iar vorbele lui nu prezinta siguranta? Fiti sinceri oameni buni... eu unu sunt cam "batut in cap"... da nu ma feresc s-o arat...ma simt bine asa si nu afect nici pe cei din jur... Nu-mi vine sa cred ca am spus asta laughing)))

13 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

E frumos ca lumea s-a gandit numai la virgine... Da... poate fi frica... frica de a ramane insarcinata, de a fi parasita dupa aia, de a lua vreo boala si multe altele...
Dar pe langa astea mai sunt si alte cauza care tine de psihic... de exemplu... au avut experiente neplacute si considera ca nu le place si nu are rost sa incerce... sau... fac in asa fel incat sa nu se ajunga la asta din cauza experientelor... aceste experiente pot fi... tentative de viol, violuri... oameni in care si-au pus sperante si au fost dezamagite si asa mai departe... daca vrei sa afli mai multe despre subiectul asta iti recomand cartea lui Francois-Xavier Poudant - Cum sa depasim dificultatile sexuale. O gasesti la editura 3(trei), la humanitas.

April
| April a răspuns:

Pentru ca nu le=a venit timpul.Sau tipul.Caci o faptura feminina si morala nu va face sex decat daca si iubeste.Cand vei gasi fata aceea vei fi un om fericit... Dar daca vrei doar sex, n-ai decat sa apesi pe telecomanda si multe posturi tv iti ofera liste intregi de amatoare. Tu strange banii ca restul vine de la sine...Lac sa fie, ca broaste-s destule...

| DenissaDeea a răspuns:

Nu sunt pregatite de a incepe viata sexuala, din timiditate, din frica, de teama sa nu fie inselate in dragoste:unele fete ia viata sexuala ca pe ceva normal iar alte fete ca pe ceva mai special dorind sa o pastreze vie mult timp. O fata cand e hotarata si crede ca e timpul atunci are satisfactii de a face dragoste.(mai ales daca 2 persoane se simt trup si suflet unul langa celalalt si se iubesc cu adevarat)in cazul care sexul devine o obligatie desigur in mare parte ii va raspunde cu un refuz.

| LuS[z] a răspuns:

PENTRU CA NU SE SIMT PREGATITE. LE E TEAMA DE ACEST MOMENT.PENTRU FETE INSEAMNA SI DRAGOSTE ACEST PAS CARE UNOR FETE LI SE PARE MARE SI GREU.TREBUIE SA INTELEGI TEAMA EI SI SA O FACI SA TREACA PESTE EA DAR SA NU O FORTEZI.

| monicaclaudia a răspuns:

Cum ai zis tu sunt fete ( deci sunt de acord cu april si luz nu se simt inca pregatite, eh si de ce sa te grabesti trebuie sa fi convins cind incepi viata sexuala ( nu e ca si cind te hoterasti cu ce te imbraci (. si la o adica au tot timpul se ajunge la o virsta in care 2 persoane simt ca stau bine impreuna chiar fara a face sex ( stiu ca asta nu se intimpla la 18 ani dar...) eu le admir sincer

| Darry a răspuns:

...Sau poate ca nu le place BARBATUL...

| gege a răspuns:

Pentru ca le e frica! presupun ca te referi la virgine. le e frica de acel moment, de faptul ca baiatul respectiv o paraseste si sufera dupa el...asta e! Daca ai o iubita trebuie sa ai multa grija de ea si sa ii vrei binele, pentru ca ea sa faca acest pas cu tine(in caz ca nu e tacanita. daca e, cedeaza ea in cateva saptamana, zile)winking

| liljhon a răspuns:

Pentru ca sunt 2 feluri de femei frigide & nifomane intelegi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

... puteam sa -ti rasp si mai bine daca scriai si cati ani ai, si cam ce "grad"de experienta! poate revii cu ac date! Specialistii spun ca femeia ajunge/vrea sex din Dragoste, pe cand noi, barb, ajungem la Dr prin sex! O explicatie veridica este si aceea k, asta e si dator fapt k noi simtim cu totul si cu totul Altfel!(daca suntem cat de cat atenti si nu o facem doar pentru a bifa 1+!) intrarea, simtirea, acomodarea cu Maria Sa Gazda-FEMEIE...+, si cum se mai stie si ea purta dupa, evident k si noi trebuie sa fim Domni!, adica sa stim si sa intelegem, Aplicand!, Postludiul, care se poate transforma intr-un nou Preludiu, iar a 2 a oara poate fi si mai si, adica Super! Am intalnit multe cazuri si situatii f. f. aiurea! Si, sa nu uitam k dator marilor diferente anatomice, fiziologice, emotionale, relationale-mai ales raportate la fazele anterioare!-nu trebuie aplicate obligat ceea ce a mers inainte!-Femeia trebuie intrebata cum si ce ii place, si apoi aplicat, cu Tandrete, calm, rabdare, umor, pentru ca, iertati-ma, dar se mai pot scapa si parturi(gaze), in anumite faze! ...Sa nu uitati iar, Igiena, spalarea oblig pe maini inainte de...impreuna chiar pote fi si excitant=preludiant!, unghiile taiate scurt, curate, igiena generala+cea genitala =ireprosabila! +,! Mare Atentie la halena!= sa nu-ti miroasa gura! de la dantura, sau din stomac!=faza care, la ambele sexe, poate TAIA keful de SEX!, un pahar de vin rosu, de calitate, are efect dezinhibant!, atmosfera romantica, lumanari parfumate, lumina discreta-pentru ca ea poate fi complexata de anumite particularitati ale corpului ei!-trebuie laudata, incurajata, etc! Mi-aduc aminte ca un cuplu de Psihoterapeuti americani, recomanda! si e foarte bine si real, verificat si aplicat de mine intr-un caz similar!-k, inainte de deflorare, sa se largeasca intrarea Progresiv, cu cu deget, apoi 2, dupa alte 2 zile, etc PLUS k asta favorizeaza acomodarea cu primirea a ceva strain in vagin, +, localizarea, identificarea si stimularea Magnificului Punct G!-EXISTA! si care, digitalizat corespunzator, poate oferi Orgasme Super!, mai ales daca se doreste amanarea Deflorarii! +! Atentie! unele pot sangera putin, altele deloc! unora le poate placea din prima, altora abia mai tarziu,... cu exercitiu(ii)!, ETC, ETC, Plus, si ceea ce ti-au mai scris si ceilalti, si numai trebuie repetat! Citeste mereu, fii informat(i), "grabiti-va incet!" si poate fi f.f.BINE. SUCCES! si mai spune-ne apoi, cum a fost! OK?! PSIHO

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca nu sunt fete care nu fac sex ci baieti care nu leo pot cere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca am hormoni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu se simt pregatite sa faca sex