| vanea11 a întrebat:

Da operatia la fimoza este grava
?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Operatia de fimoza nu este grava, dimpotriva, este atat de usoara ca se termina in 10 minute si pleci acasa, pe picioarele tale.
Totul se face sub anestezie locala, deci nu simti nimic.

| vanea11 explică (pentru Violleta2022):

Dap pielea de pe epnis cum tio da jos?

| vanea11 explică (pentru Violleta2022):

Dar am auzit ca poti sa ajungi la operatie? eu am 15 ani

| Violleta2022 a răspuns (pentru vanea11):

Operatia de fimoza se face cat esti mic, ca sa nu iti afecteze cresterea cuculetului si sa nu apara complicatii.
Evident si la 15 ani se poate face.
Dupa cum am spus, cu cat mai devreme, cu atat mai bine!

| corbulalbrosu a răspuns:

Se face cu anestezierea locala a zonei penisului, incat NU se simte practice nimic. Este simpla si dureaza de obicei intre 10 si 20 minute. Convalescenta dureaza cateva zile in care se poate resimti o foarte mica durere. big grin

| vanea11 explică (pentru corbulalbrosu):

Dar la citi ani se face operatie?