| Shhsusuwjw a întrebat:

Daca a atins cu penisul la suprafață fara sa-l introduca si nu a ejaculat inainte, poate sa ramana insarcinata? Mentionez ca intarzie ciclu!

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E greu sa te informezi pe Google? Mai scrie cineva pe aici ca vine sfarsitul lumii, cand vede asemenea intrebari. Ma asteptam la alt gen de sfarsitul lumii.
Dar vazand intrebarea asta, inclin sa-i dau dreptate.

| oany a răspuns:

Categoric nu!

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea ta corecta trebuie sa stii/sa afli ca sarcina NU se poate forma ORICAND, ORICUM, DIN ORICE sau practic chiar si... DIN NIMIC asa cum cred inca foarte multi. Fiecare fata sau femeie dar si baiat sau barbat indiferent de varsta lor, care au ajuns/sunt in momentul de a isi incepe viata sexuala, ar trebui sa fie informati precis, sa cunoasca foarte exact intregul proces si mecanism de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine ca inainte de a incepe sa intretii contacte sexuale, sa fi fost deja bine informata, sa stii ca pentru a se forma/lua nastere o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca acele 2 conditii trebuie sa se produca in acelasi timp, simultan/concomitent si anume :
1-) In primul rand trebuie sa stii ca femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR daca sexul este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica sexul se produce intruna sau in toate cele 4-5 zile situate inaintea zilei de ovulatie, sau fix in ziua ovulatiei cand apare OVULUL VIABIL in uter. Doar in acel caz si acel moment se poate produce fecundarea ovulului de catre un spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma si NU din lichidul preejeculator.
2-) Sarcina poate lua nastere NUMAI daca sperma ajunge in mod obligatoriu si sigur IN VAGIN (indiferent de cantitate) in una dintre cele 4-5 zile considerate a fi in perioada fertila. Fiindca nu sunt prezentate informatiile strict necesare pentru a se putea formula un raspuns obiectiv, cum ar fi : data la care a inceput ultima menstruatie, data in care a avut loc acea joaca sexuala si nu este indicat tipul ciclului menstrual de REGULAT sau NEREGULAT, in astfel de situatii formularea unui raspuns cert si catusi de cat precis si corect, din pacate NU se poate oferi. Neinceperea sangerarii menstruale se datoreaza faptului ca pur si simplu actualul ciclu este programat hormonal sa fie mai lung comparativ cu alte cicluri menstruale anterioare si din acest motiv sangerarea va porni negresit in zilele umatoare. Multa sanatate!

| GoldenZenith a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Cred ca te ai săturat de câte ori ai repetat chestiile astealaughing. Eu n-aș avea atâta răbdare sa stau sa explic.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru GoldenZenith):

Se schimba doar personajele care intreaba. Dar cu toate acestea in mare masura intrebarile raman aceleasi sau asemanatoare. Fiindca raspunsul corect este doar unul singur, deci mereu acelasi, volens nolens... se repeta. Iar si iar si...

| RAY a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multi sunt trolli care pun intrebari de plictiseala, ca si intrebarea asta

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Sofer a răspuns:

Nu rămâne dacă nu e sperma prezenta.

| ancaval a răspuns:

Vine sfârșitul lumii! Așa presimt!

| GoldenZenith a răspuns (pentru ancaval):

Nu-i asa? In curând o sa avem copii născuți dintr-o ejaculare imaginară. Cam atât ii duce mintea pe oamenii care își încep viata sexuală și nu stiu de capul lor.

| darrio2007 a răspuns (pentru ancaval):

Corect!

| Ely1234567 a răspuns:

Dacă nu a fost contactat sexual și nu a ejaculat atunci nu poți dar dacă vrei pentru liniștea ta fa un test de sarcina