| Ovidiu1633 a întrebat:

Daca ai intretinut un contact sexual neprotejat (dupa o zi de la ovulatie) si partenerul nu si-a dat drumul in tine, exista vreo sansa sa ramai insarcinata? Funditaa

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, intotdeauna exista un risc de a ramane gravida, mai ales cand stii ca s-a facut sex neprotejat in plina perioada fertila.
Sperma poate ramane pe tractul urinar (in lichidul pre-ejaculator) de la o partida anterioara de sex, sau de la o masturbare anterioara si cum este reintrodus penisul in vagin, se poate scurge (1-2 picaturi), care pot fecunda imediat, ovulul pregatit.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai exista o sansa, cat de mica acolo. Insa cum am spus, este una foarte mica, depinde si daca partenerul tau si-a dat drumul inainte cu putin timp sa faceti asta.

| Ovidiu1633 explică (pentru DoarBogdan):

Asa ma gandesc si eu. Si daca o faceam de doua ori? Cu interval de timp intre?