| anonim_4396 a întrebat:

Daca ai iubit si te-ai indragostit de altcineva ce trebuie sa faci?

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

In nici un caz nu poate fi vorba de iubire neconditionata atat timp cat tu te uiti dupa altul. Ori e cazul ca pe prima persoana doar ai placut si pe a doua o iubesti cu adevarat, ori pe prima o iubesti ditnotdeauna si pe celalata doar o placi. Sau si mai grav pe amandoua le placi doar si nu ti-ai dat seama de asta. Cred ca cel mai bine e sa te gandesti bine. Daca nu mai simti nimic pentru persoana cu care esti impreuna ar fi mai bine sa ii spui. Ca ii spui acum, ca ii spui mai tarziu oricum va suferi si oricum ai gresit. Gandeste-te bine. Multi trec prin astfel de perioade in care dragostea le e pusa la incercare si trec peste. E cel mai mare test al dragostei cuiva.

| clauss a răspuns:

Depinde, daca simti incontinuare ceva sa insisti, daca nu, lasa sa treaca timpul si uita

| simoSTAR a răspuns:

Pai daca ai prieten si te-ai indragostit de altul si esti sigyra ca nu mai poate sa fie ceva intre tine si prietenul tau, eu zic ca ar trebui sa te desparti de el pentru ca va suferi mai mult daca o lungesti asa...stiu ca va suferi oricum dar cum se spune cu cat mai repede cu atat mai bine! nu il lasa sa traiasca in minciuna doar pentru ca u ai pus ochii pe altul. vorbeste cu el, fa-l sa inteleaga ca nu se mai poate! asa o sa aiba si el sansa de a intalni pe altcineva

| xibalba a răspuns:

N-ai cum. Daca iubesti, iubesti si nu mai vezi in dreapta sau in stanga. Daca te indragostesti, de altcineva in cursul unei relatii, inseamna ca nu esti implicat suficient in relatia actuala. Ce trebuie sa faci... sa alegi ce e mai bine pentru tine, sa judeci problema la rece si sa te decizi. Nu fi duplicitar, ca nu e in regula. Alegi, iti asumi responsabilitatea pentru alegerea facuta si gata.

| theodoraafi a răspuns:

Sa fi sincer cu cel cu care esti. sa ii spui ceea ce simti chiar daca il doare. dar gandeste-te bine inainte. sa nu faci o comfuzie

| RappK a răspuns:

Ce zice inima:pe

| antonelk a răspuns:

Sigur te-ai indragostit? sau poate ii doar o simpatie.asa am patit eu si stii ce am alessmug fericirea :X am ales sa raman cu cine imi placebatting eyelashes bafta :*

| squib a răspuns:

Pai eu zic sa iti pui ordine in ganduri in primul rand, sa vezi daca cel care iti este iubit te mai face fericita, daca ar merita sa renunti la el pentru celalat si apoi sa vezi daca cel de care te-ai indragostit merita atentie din partea ta si daca nu cumva este o faza trecatoare ce te poate lasa singurica.Stii cum e vorba din batrani"Nu da vrabia din mînă pe cioara de pe gard". Eu iti urez succes si sa iei cea mai buna decizie care te face fericita pe tine in primul rand inainte de toatebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca ar trebui sa te gandesti bine si iei o deciziewinking