| NatureSelf a întrebat:

DAca ai putea alege, ce ai alege sa fii femeie sau barbat. SI de ce?

Răspuns Câştigător
| Jozefina a răspuns:

Am doar de skype...il dau?

| NatureSelf explică (pentru Jozefina):

Pai ai face si tu un binetongue pup

| NatureSelf explică (pentru Jozefina):

Da. da-mi un mesaj privat.

40 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E bine ca sunt barbat pentru ca daca as fi femeie m-ar viola un nebun si mi-ar fi mai rau.

| ing3rd3mon4u a răspuns (pentru mgtow):

Vezi? corectwinking
... voua nu va este atat de frica sa mergetzi seara prin oras...
pe voi v'ar bate cineva...nu v'ar violasad

da dai peste persoane cu suflet de aur ff sufletiste cam rar si greu.si cand dai peste o persoana cum zici tu. nu vrei sa o perzi, te gandesti sa o tii langa tinewinking

si sa fii baiat e cam complicat.ca nah.trebuie sa faca el mereu primi pasi, nu?big grin

| mgtow a răspuns (pentru ing3rd3mon4u):

Mai sunt fete care fac primul pas si baieti dar sincer multe asteapta mura-n gura si asta nu-mi place (ar trebui sa fie si ele ca baietii sa vorbeasca ca nu le ameninta nimeni cu moartea). Faraon ma stie pe mine cum sunt, de treaba si am suferit mult in trecut iar acum am de gand sa raman singur pana voi muri.

| NatureSelf explică (pentru ing3rd3mon4u):

Stii ce nu suport cel mai mult? inselaciunea, si profitul de increderea pedeplina al cuiva. apoi ca sa mai si bata joc de persoana care iubeste, o mai si inseala.

| ing3rd3mon4u a răspuns (pentru NatureSelf):

Hey.woa.
stai asasad
ca nici mie nu imi convine asa ceva.nu iert asa ceva.

De ce sa inseli cand il/o iubesti?
Nu are nici un rost.parerea mea sa ii gresesti, sa il inseli.
Daca inseli inseamna ca nu il mai iubesti, ca nu il mai vrei in viata ta.

bun a avea incredere totala in cineva nu este rau, doar ca trebuie sa stii cui ii oferi increderea ta si daca merita.

nu am dreptate?

| NatureSelf explică (pentru ing3rd3mon4u):

Pai bine inteles. mai nou toata lumea isi bate joc, ca doar sunt care ar vrea, dar nu au loc de ceilalti, si sunt alti care isi bat joc, si aia au mai mult succes la cucerit. sad ce trist

| ing3rd3mon4u a răspuns (pentru mgtow):

Mai, nu spune asta. Capul sus.fii tare!
sper ca nu zici asta ca sa faci misto.
pe bune.
poate nu ai intalnit persoana potrivita.si te'a facut sa suferi.
dar o vei gasi cand nu te astepti.
Numai gandi atat de negativ...
si eu acum sunt ff trista.si scuze daca deranjez.dar am chef de vorba.sad
nu ma simt atat de bine.
normal ar trebui ca baiatul sa faca primul pas. dupa aia fata. dupa aia baiatul.corect?winking
asa suna mai binewhistling
ca daca o fata se duce sa ceara prietenie lunui baiat... unde e orgoliul acela de fata? dispare tot farmecul.

| ing3rd3mon4u a răspuns (pentru NatureSelf):

Stii. e aiurea sa fii fata...de exemplu...
sa mergi pe strada si sa fii bagata intr'un bloc si sa fii batatuta de varul tau.

e misto nu?
pe naiba...
dupa aia sa mergi pe strada cu frica.
si pe deasupra s-a dat si la mine.

Penibil.
ce mi'as dori sa fiu baiat.;(

| NatureSelf explică (pentru ing3rd3mon4u):

Eu zic mai bine sa-ti doresti un barbat adevarat, daca esti minora, treci la protectia minorilor.

| mgtow a răspuns (pentru ing3rd3mon4u):

Eh dar nu toti baietii au curaj in ei sa se declare, nu e deloc rusinos ca o fata sa-i spuna ca il place ci e interesant si frumos, daca vrei vorbim pe messenger (si nu ti-l cer ca sa facem o prostie asa cum cred unii din TPU) ci te mai ajut cu o vorba buna, una alta. Am trecut si eu prin multe belele si am vazut ca nu mai am sperante deloc mai ales vreau sa ma angajez pe tir in cateva luni si meseria nu-mi permite sa tin una la usa mea, mai bine asa cum sunt eu bun la suflet si ajut pe cine pot cand pot, asta imi place mie ca sunt de treaba.

| ing3rd3mon4u a răspuns (pentru NatureSelf):

Sunt majorabig grin am aproape 19 ani.

e aiure sa ai vise ca esti batuta si altele.dar in fine.oh go on

ce sa faci.
asta e viata.sad
cu bune cu rele.

| ing3rd3mon4u a răspuns (pentru mgtow):

Alina_andreea_10.nu ma lasa sa iti trm msg privat ...asa ca las id'ul aicitongue

| ing3rd3mon4u a răspuns:

Sincer? sunt fata dar as vrea sa fiu barbat,
ei nu sufera atat de mult cand sunt parasiti, ei nu vor sa manance inghetata si sa planga uitandu'se la vreun film.
Nu au aceea problm persoanala care vine odata pe luna.si care te omoara aceea dureresad
Ei nu nasc.
Sufera si ei.dar nu ca noi fetele atat de mult.
baieti au mai multa libertate decat fetele.
sunt o gramada de lucruri...
big grin

| NatureSelf explică (pentru ing3rd3mon4u):

Ce bine am pus eu intrebarealaughing) Hai sa mancam impreuna inghetata si sa plangem la un film romantic, in doi e mai romantic, este?

| ing3rd3mon4u a răspuns (pentru NatureSelf):

Da.asa este mai romantic.
laughing)
mereu am vrut un baiat care sa manance cu mine inghetata si sa plangem la un film romantic...laughing dar...sad
e cam imposibil asa cevAsad
.aa.
si eu sunt ff sentimentala.sensibila.

si baieti nu sunt atat se sensibili...sentimentali.
sunt romantici.da.
sad
ai nimerit intrebarea:Xlaughing))

| NatureSelf explică (pentru ing3rd3mon4u):

Mereu te poti insela in privinta, omul nu se caracterizeaza dupa infatiseara, nu actibildul conteaza, ci continutulhappy

| mgtow a răspuns (pentru ing3rd3mon4u):

Nu toti sunt insensibili, mai dai de persoane cu suflet de aur foarte sufletiste.

| ing3rd3mon4u a răspuns (pentru NatureSelf):

Da.greu gasesti un baiat care sa fie sentimental.romantic.sensibil.dar daca da peste o fata care il raneste si isi bate joc de ea.el o sa fie mai retras.rece...distant.nu o sa mai aiba incredere in fete asa mult.corect?

si la fete este la fel...sad
trebuie doar sa gasesti persoana potrivita.este asa?

| mgtow a răspuns (pentru ing3rd3mon4u):

Asa e. Dar atunci cand mai multe fete il raneste si nu mai vrea sa auda deloc de relatii e cel mai rau pentru aia care va fi buna la suflet si va fi respinsa pentru ca nu mai crede in ea acel baiat si va suferi.

| NatureSelf explică (pentru mgtow):

Spetsnaz calaretul singuratic, care calareste pe tir, amice, vezi tu ca oricat de dezamagit ai fii din vreo relatie, tot se simte pe tine ca-ti doresti ceva de la viata, poate pe restul iai putea pacali, nu si pe mine. Pace

| mgtow a răspuns (pentru NatureSelf):

Sufletul meu vrea si il simt cum imi zice (vreau o fata sa o simt aproape de mine) dar eu ii fac fata, ma mai prind gandurile de tristete fiind singur apoi ma simt bine si tot asa, incerc sa imi fac viata frumoasa cum pot eu dar nu imi da voie sufletul sa fiu asa... am deja 6 nopti in care am tot visat cu femei ba prietena, ba una care era violata off nu stiu ce am. Da-mi id-ul tau sa vorbim ca imi cazi bine.

| BAIATUL a răspuns:

Nu e adevarat si barbatii au greutatile lor,ca de exemplu munca fizica sau cand esti cap de familie este foarte greu si atunci trebuie sa te gandesti la toate cheltuielile si trebuie sa te asiguri ca familia ta este bine din toate punctele de vedere si acele ganduri te preseaza, iti scot fire albe, te fac sa te maturizezi.

| NatureSelf explică (pentru BAIATUL):

Nimeni nu are prospria experienta in legatura cu celalalt sex. ca nici unu nu a fost in locul celuilalt

| Jozefina a răspuns:

Daca as avea sa fac alegere tot fata as ramina insa sa iti zic un mic secret)) as vrea pe o zi sa fiu baiat,chiar mii interesant cum gindeste el,si intr-o zi cred ca as face sex cu citeva fete sa vad ce simte un baiat si care ii este placerea,as pune pe cineva sa imi face minet ca sa o simt si pe asta in rest cam nu vad ce as face)), straniu da?, iat eu asta as face daca as fi baiat.pup

| NatureSelf explică (pentru Jozefina):

Josefina, poti sa faci sex si acum cu baieti, si chiar si cu fete, e acelasi placere, poate acum ca esti femeie e mai mare. folosestete de trup. si suflettongue Pup si eu

| Jozefina a răspuns:

Pai da,este aceeasi,toti spunem asta insa nimeni nu poate confirma asta ca nu a fost nici o femeie in piele de baiat si invers,eu nu stiu de ce cred ca baiatul altfel simte))dar cred ca e normal sa si gindesc asa, in fine, trebuie sa ne bucuram de ceea ce suntem.

| NatureSelf explică (pentru Jozefina):

Poate imi lasi si mie un id-u si poate mai vorbim, cien stie poate aflam mai multe

| Jozefina a răspuns:

Firefox2775

| morningstar a răspuns:

As alege sa fiu tot femeie, probabil. Mi-e frica sa aleg ceva ce nu cunosc personal; viata de femeie are si avantaje pe langa multele dezavantaje happy Nici viata unui barbat nu este simpla si usoara, imi dau seama ca oarecum, ceea ce noi suferim se compenseaza cu altceva si la ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As fi fericit/a orice as fi. Ambele au avantaje si dezavantaje. Cel mai minunat lucru e sa ne bucuram de noi, ca existamhappy

| Analytical a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu esti biom? laughing ce tare, zi-mi secretul, sunt prea curioasa, informativ, sa nu mor mai proasta ca tine! laughing)

| NatureSelf explică (pentru Analytical):

Asa buna idee, continuam discutia la intrebarile mele. Foarte bine tintit Analytical.

| NatureSelf explică (pentru Analytical):

Ce-a mai ciudata si proasta fiinta depe pamant? femeia, se baga pe baieti care isi bate joc de ele, si apoi se plang "el sa folosit de mine a vrut doar sex." Dar cine i-a oferit sansa sa faca asta? nu tot voi care va plangeti. Nu de cel care sta in fata ta si te ameninta trebuie sa-ti fie teama, ci de cel care sta in spatele tau si tace.

| Analytical a răspuns (pentru NatureSelf):

Niciodata nu am regretat ca sunt fata! si nu voi regreta! de ce? pentru ca imi iubesc viata plina si fara regrete!winking

| NatureSelf explică (pentru Analytical):

Extraordinar.

| Analytical a răspuns (pentru NatureSelf):

Adica interzis. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Analytical):

Nu, doar spuneam ca as fi fericita indiferent si ca sa ambele sexe au avantaje si dezavantaje. Vezi ce ne diferentiaza pe noi? Tu esti o tipa ce o poti prosti din cuvinte, iar pe mine afirmatia ta nu ma atunge nicaieri. Am cu siguranta mult mai mult peste tine. Ramai in continuare sa flirtezi cu utilizatori TPU, ca oricum de altceva nu esti buna!

| NatureSelf explică (pentru anonim_4396):

Bravo, esti chiar asa, complexa