| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Daca am 15ani am vreo sansa sa fiu cu un tip de 25? Adica tipul s-a dat la mine, a vrut sa ma sarute si mi-a cerut nr. A doua zi mi-a dat sms sa ma intrebe daca vreau sa ies cu el dar eu ca proasta am zic ca nu(fratemiu care are 23ani mi-a zis sa stau departe de el) si ca nu vreau sa ma cert cu fratemiu.Acum regret si vreau sa vorbesc cu el insa fratemiu a vorbit cu el sa ma lase in pace.Intr-unu din mesaje tipu mi-a zis sa fac cum vreau eu nu cum vrea fratemiu si asta m-a cam pus pe ganduri.Nu stiu ce sa fac:e ok sa vb cu tipu in secret(fratemiu ma crede prea mica si nu vrea sa se certe cu mama - el ne-a facut cunostinta) si sa-i ziic ca nu-mi pasa ce zice fratemiu sau sa-l las in pace(ar fi primul meu iubit daca ar iesi ceva). Sunt constienta ca-l plac pe tip(ma gandesc non-stop la el) si nu vreau sa-l pierd( el a fost super dragut cu mine desi cam indraznet - a vrut sa ma sarute inca din prima seara dar nu l-am lasat ca nu stiam sa sarut si nu voiam sa ma fac de ras)? Nu am nicio sansa sa vorbesc cu fratemiu si sa-i zic ca-l plac pe baiatu ala ca el nu ar fi de acord - am incercat) si oare tipu chiar vrea sa fie cu mine(nu ioncepeti ca vrea sex ca nu ma las eu din prima si nici ca nu are rost sa ma cert cu ai mei pentru un baiat). Daca i-as da sms tipului ce sa-i zic?

Răspuns Câştigător
| Carlaaa a răspuns:

Pai. eu am fost cu din astia mai mari.
Dar gandeste-te ca fratele tau vrea sa te protejeze!
Si eu am facut multe pe la spatele fratelui meu, desi el imi zisese sa nu, si cand s-au luat tipi mai mari de mine, tot el m-a scapat!
Eu nu pot sa iti zic sa nu te gandesti la tipu` ala.pentru ca si mie mi s-a intamplat. dar...gandeste-te si tu la riscuri.
Din moment ce il cunoaste pe fratele tau. nu cred ca iti va face ceva rau, dar...
Fratii mai mari nu ne vor raul. mai ales daca sunt baieti.

Inainte sa te avanti intr-o,, relatie" cu tipu` cunoaste-l mai bine!
Si niciodata sa nu crezi ca fratele iti vrea raul.
Fratele meu acum s-a mutat cu prietena lui. si. nu ai idee cat dor imi e de el!
Pretuieste-l cat il ai aproape si nu trece peste cuvantul lui, pentru ca repet : ITI VREA BINELE!

24 răspunsuri:
| shtephie a răspuns:

Yo zic sa nu te implici intr; o relatie cu un tip de 25 de ani! E diferenta prea mare! Tie iti trebuie unul pana in 19happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu un tip de 25 de ani e diferenta mare de varsta nu e recomendabil sa fii cu el ca dupa aia el imbatraneste si o sa ti se para urat

| emi_8585 a răspuns:

Ma sanse sa fi cu el ai avea. Dai sms si spune-i ce simti pentru el si in functie de raspunsul lui vei sti la ce sa te astepti. Dar mai bine e sa nu te implici intr-o relatie emotionala cu el deoarece iti poate rani sentimentele.

| iverson a răspuns:

Sa-si vada de studentele lui.

| Axel_9404 a răspuns:

In primul rand este o dif mare de varstahappy si rel nu va mergetongue in al 2-lea el are alte asteptarii fiind mai mare.si ascultal pe frateto si stai departe de eltongue:e mult mai bine.iti vei da seamahappymai tarziu

| scumpik010 a răspuns:

Si eu am o prietena de 14 ani p care o place un tip de 24...deci n-ar fi nici o problema! fa ceea ce simti, nu te lua dupa gura celorlalti(si eu m-am luat dupa varmea cand mi-a sp sa ma despart de baiatul pe care il placeam ca kik nu tinea la mine, si acum regret ca n-am facut ce am vrut eu!)

| maddutsu17 a răspuns:

Eu zic sa asculti de frate`tu e mai mare. si in plus e baiat. stie mai bine. Tipul in primul rand e cam mare pentru tine. si intr`adevar vrea cu totul altceva... nu vrea sa fie doar cu tine. (gandeste`te are 25 de ani. nu mai e un copil. ). poate baiatul are prietena. si cu tine vrea doar o aventura ...Aici nu e vba ca nu o sa cedezi u. daca stie cum sa te ia( intelegi u). Baietii sunt foarte smecheri.stiu sa abureasca, sa spuna vorbe dulci mai bine stai linistita si iti vezi de treaba ta ca mai tarziu sa nu ai de suferit. Asta e sfatul meu!

| Drums a răspuns:

E primul tau iubit si 10 ani diferenta! ce putinsmug
e prea mare diferenta.nu cred ca te place cu adevarat ci eu cred ca vrea altceva de la tine.imi pare ft bine ca stii ce trebuie sa faci in leg cu sexu etc dar eu te sfatuiesc sa gasesti un iubit mai apropiat de varsta ta.

| Drums a răspuns:

Si fratele tau are dreptate.foarte mare dreptate.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este ca esti prea mica pentru un tip asa de mare si ar trebui sa asculti de fratele tau, sigur il cunoaste mai bine ca tine. Nu crede ca tot ce zboara se mananca, mai tarziu s-ar putea sa regreti. Fiind asa tanara ai tot timpul sa-ti gasesti un prieten mai apropiat ca varsta si gandeste-te ca nu poti avea aceleasi preocupari. Am vazut fete ca tine, care au ajuns rau dupa legaturi de acest gen. Numai bine!

| nobody_9468 a răspuns:

Tu ai zis ca e cam indraznetwinking. Ok, te atrage ca e mai mare, poate si chipes, insa nu cred ca vrei ca fratele tau sa te ea cu capul de toti peretiihee hee. Asa ca, ai grija fetita!

Bafta.

| fatima a răspuns:

Nu te complica cu asa baieti mari baieti din ziua de azi profita de fete mai bine ascultal pe frateto

| claudia_7744 a răspuns:

Daca u il placi poti sa iesi cu el in secret important e ce vrei tu si nu fratele tau. oricum mi se pare cam mare diferenta de varsta si s-ar putea sa nu aveti prea multe in comun.adica cei poti spune u ca ai intrat la liceu cand el poate are si facultatea terminata.nu stiu ce sa zic. poate tea vaz asa pura si inocenta si te vrea in pat.crezi ca ai fi dispusa sa faci asta? oricum gandeste-te ca daca stau cu el.cateva luni va veni cu pretentii si atunci u vei fi prea indragostita ca sal refuzitongue nu stiu ce sa zic chiar il vrei pe baiatul asta pentru tine?

| LittleDrop a răspuns:

Mai bine asculta`l pe fratele tau.adica el stie ce zice, il cunoaste mult mai bine decat tine, daca zici ca el ti-a facut cunostinta cu elstraight face am fost si eu implicata intr-o rel. diferenta marelaughing eu 13 el 22I don't want to see dupa 2 saptamana ne-am desplaughing

take care!:*

| FataCuOchiiCaprui explică:

OK nu e genu de tip cu facultatea terminata si prietena nu are(nu se cunoaste bine cu fratemiu doar ca lucreaza amandoi si probabil sunt colegi de camera - asta nu stiu). Nu vrweau o relatie du un an sau doi ma multumesc cu cateva luni si stiu ca nu se va atinge de mine(fratemiu nu i-ar permite). Fratemiu se teme doar sa nu afle mama si de asta am si eu grija.Si pe mine oricum nu prea ma atrag baietii de varsta mea(mi se par imaturi). El mi-a zis doar ca daca ma deranjeaza sa ii zic si se ia de el.Si nu vreau sa-l iau din prima cu chestii de genu ca il plac vreau sa ies o data de doua ori cu el sa-l cunosc mai bine si sa vad daca merita. I-as zice si lu fratemiu daca ar iesi ceva dar intai vreau sa ma sigur ca si tipu ma place.

| Linna a răspuns:

Gandeste`te putinn straight face a vrut sa te sarute! iti dai seama ce ar vrea sa-ti faca daca stai cu el? rolling eyes e prea mare.cu siguranta o sa vrea sa intretii cu el relatii sexuale.esti prea mica.straight face dupa vei suferi sh mai bine stai cu gandul la el.sh o sa uiti.decat sa regreti toata viata! Fratele tau stie cel mai bine ce trebuia sa faca! Doar el sh fam ta te iubesc cu adevarathappyStai potolita.sunt atateai baietii care iti plac.frumosi,de varsta ta.Acum faci ce vrei. e decizia ta! Ai grija:*!

| swet girl 22 a răspuns:

Mai bine lasa-l in pace nu-i bine ce faci. e cu 10 ani mai mare ca tine, parintii tai lar putea baga in inchisoare pentru corupere de minore daca tear fraieti sa te culci cu el.nu te gandi ca vai, s-a indragostit de tine, el vrea sa te bage in pat

ai grija ce faci

| Dan a răspuns:

Este prea mare pentru tine, mai cauta!

| AndreeaWildVine a răspuns:

Draga mea,

Scuză-mă, dar ţi-ai pierdut capul? el te crede un copil prost cu care vrea sa faca sex. tu termină-te cu astea si vezi-ţi de păpuşile tale.Nu te-ai gândit ca dacă îşi bate joc de tine îţi distruge copilăria? fă-ţi un prieten de vârsta ta. Dacă i-ai da SMS i-ai scrie să te lase în pace.Treaba ta. sa presupunem ca te vezi in secret cu el. O sa te oblige sa faci sex sau o s+o faci de bunavoie, iar apoi se va lauda prietenilor sai ca a facut+o cu tine, iar acei baieti s+ar putea sa+i spuna frateluii taw. Iar fratele taw parintilor tai...intalneste+te cu el si o sa ai o cariiera buna de c*rvă de la vârsta asta.winking

Mult noroc fetito!

| Sigmund a răspuns:

Crede-ma, un asemenea baiat probabil ca te va las pentru. alta de varsta lui, si vei suferi o depresie.Sunt sigur ca sunt multi baieti de varsta ta care sa merite iubirea ta.Sunt de parere ca vrea sa-si bata joc de tine.Acum faci cum vrei tu, dar eu tiam spus parerea mea.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, e destul de aiurea.
eu am stat 2 ani cu un tip de 24. iar eu aveam 15...nu a mers pentru ca gandirea lui era alta, iar eu doream libertate, el avea alti prieteni si mai ales ca la varsta lui nu putea s se comporte ca un copil asa cum eram eu, in plus unul la 25 de ani se gandeste la lucruri serioase pe cand tu esti o copila si probabil ca ai chef de aventuri... te sfatuiesc sa nu stai cu el mai ales daca nici fratele nu e de acord.am simtit-o pe pielea mea si sincer la sfarsit nu a iesit prea bine.:*

| Cristyn a răspuns:

Yo zic sa nu te inplici cu asemenea baieti sau mai bine zis barbati, ar fi primul tau iubit si o sa te inplici mult prea mult iar partea proasta e ca asemenea barbati nu o sa iti ofere o iubire sincera ...si chiar daca nu crezi el vrea doar sa aj.cu tine in pat.
NU are rost sa te apuci sa te indragostesti de cineva care nu merita... vrei sa suferi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun sa iti asculti fratele pentru ca stie ceea ce e bine chiar daca il placi si eu am 15 ani si am trecut printr-o situatie asimilara dar l-am evitat si apoi am descoperit ca am facut fb ca l-am evitat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt frate mai mare, iar din perspectiva unui frate mai mare ti-as spune sa o lasi balta cu el. Ai mult mai multe motive sa nu fi cu el decat sa fii. E prea mare pentru tine. Daca nu ai avut nici un iubit pana acum, probabil ca tu crezi ca nu vei gasi pe altcineva mai bun pe care sa-l iubesti la fel. Nu te sfatuiesc, te rog sa nu faci asta, punete in locul lui si incearca sa vezi ce urmareste, sunt baiat si crede-ma ca nu cauta dragoste, cel putin in situatia asta el cauta altceva si cred ca sti la ce ma refer.