| ali000 a întrebat:

Dacă am avut un contact sexual neprotejat, mi-a venit ciclul, mi s-a și terminat, pot fi însărcinată? Mă simt diferit... menționez ca a fost dezvirginare

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai avut deja ciclu, atunci nu poate fii vorba de vreo sarcina.

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care aceasta ultima menstruatie, s-a desfasurat in mod similar/asemanator cu menstruatiile anterioare in toate aspectele sale, privind durata ca numar de zile, fluxul zilnic de menstruatie eliminata, cantitatea, culoarea, aspectul, etc. atunci poti fi sigura si convinsa ca in cazul tau : NU s-a format, NU s-a instalat deci nici NU poate exista nici macar o sarcina ipotetica, astfel ca este IMPOSIBIL in proportie de peste 99% sa fii insarcinata. Poti verifica acest lucru prin efectuarea unui test de sarcina dupa trecerea a 7 zile fata de ziua de pornire a menstruatiei, fiindca in acel moment rezultatul obtinut va fi 100% valabil, valid adica sigur corect. In continuare vaginul tau va ramane inca stramt si din acest motiv sexul dureros si va fi nevoie de un anumit timp si un anumit numar de contacte sexuale incat sa-ti treaca complet starea actuala mai diferita, mai aparte fata de cea avuta inainte. Multa sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu ai cum sa fii gravida e imposibil.

| Jonas94 a răspuns:

Bună,
Păi ce dovadă mai vrei? Ciclul este dovada clară că nu ești gravidă, poți să te simți tu, cum vrei big grin.

| ali000 explică (pentru Jonas94):

Mi-a venit la 3 zile după contact și parca a început sa îmi creasca burta de acum o luna, îmi este foame ..amețesc.

| angelinamarc a răspuns:

Nu ai cum sa fii insaecijata cu siguranta...doar s au achumvat niste chestii in organism de la inceperea vietii sexuale