| anonim_4396 a întrebat:

Dacă am doar 2 săptămânii cam așa contact sexual neprotejat și am făcut un test care a ieșit negativ, înseamnă că nu sunt însărcinată?
Nu am ciclul regulat și am făcut-o în ultima zi de ciclu. Ideea e că am făcut-o de mai multe ori în zile diferite și desigur, tot neprotejat.
Îmi doresc să rămân dar nu știu dacă se va prinde.
Stare de somnolență am, grețuri dinalea am... Dar nu știu testul arată negativ.
E prea repede?
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca ai facut testul inutil, fiind total eronat, fiindca este mult prea devreme sa arate realitatea.

Un test de sarcina se face DUPA 21 zile (3 saptamani) de la ultima partida sexuala.
Orice test facut inainte de 21 de zile este inutil si arata eronat, fiindca un anume hormon apare in urina numai dupa 3 saptamani de sarcina.

| blossomcandle a răspuns (pentru Violleta2022):

O să mai aștept un timp dar îmi e greață deja de câteva zile.