| Ruxxandra a întrebat:

Daca am facut dragoste inainte de a fi pe menstruatie e posibil sa raman insarcinata? Va rog sa-mi spune-ti. Multumesc!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, daca nu ai folosit prezervativ.

| mgtow a răspuns:

Daca ai facut sex protejat si nu s-a rupt prezervativul sau neprotejat si te-ai asigurat ca ai luat pilula de 2º zi nu sunt probleme.

| Zenithf a răspuns:

Si daca ramai insarcinata ce faci, avort? Nici prezervativul nu-i 100% sigur, dar sa faci sex fara nici-o metoda de preventie, atunci scuza-ma pentru gandul ce-mi vine in minte. Numai doua categorii de femei nu pot ramane insarcinate daca fac sex: fetele dinainte de pubertate si femeile dupa menopauza, dar daca aceste categorii fac asta este cu semnul intrebarii. thinking

| IloveME a răspuns:

Atunci sunt cele mai mari posibilitatzii! asta daca baiatul se termina in tine! ar fi bine sa aiba grija! sau mai bine zis sa aveti!

| tyana a răspuns:

Depinde de cat de regulat este ciclul tau menstrual si mai ales cat de "inainte"de a incepe menstruatia ai avut contact sexual. Daca e vorba de o zi, sau doua si daca ciclul este regulat nu ar trebui sa iti faci probleme.Insa eu te sfatuiesc sa folosesti cu incredere prezervativul.

| zapacita21 a răspuns:

Poti sa stai linistita ca nu ai cum sa ramai chiar daca prietenul tau si-a dat drumul in tine, pentru ca inainte de cilcu sunt10 zile in care se poate si nu ramai.dar data viitoare protejati-va.laughing

| Dani1509 a răspuns:

Ruxy daca ai facut-o cu vreo 2 zile inainte sansele de a ramane insarcinata sunt foarte mici, dar oricum cumpara un test de la farmacie sa fii sigura.