| Anonima283 a întrebat:

Dacă am făcut mai multe teste de sarcină și a ajuns urima acolo unde arată rezultatul iar apoi a dispărut, pot avea incredere in rezultat?

Răspuns Câştigător
| IoanaC1999 a răspuns:

De obicei testele de sarcină se fac dimineata cu prima urină, dar dacă e să fie pozitiv va da pozitiv in orice moment al zilei (al meu a iesit pozitiv chiar la amiaza). Atentie insa si la testele fals negative care sunt des întâlnite (am avut vreo 3 teste negative înainte de cel pozitiv) deoarece testul nu este făcut cum si cand trebuie (si ma refer la un anumit interval de timp după întârzierea menstruatiei chiar si in cazul menstruatiilor neregulate.) Ca sa fii sigura 100% iti recomand doctorul ginecolog, el iti va zice exact dacă ești sau nu însărcinată.

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da.

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca le ai facut dupa 21 de zile de la contactul sexual atunci rezultatul pot fi luat in considerare.

| gheorghe699 a răspuns:

Depinde ..sunt factori care ar putea influenta.

| Anonima283 explică (pentru gheorghe699):

Ce factori?

| gheorghe699 a răspuns (pentru Anonima283):

Sa nu razi, dar si stresul este unul, apoi depinde momentul in care l-ai facut...

| Anonima283 explică (pentru gheorghe699):

Am facut 2 teste dupa 33 de zile, unul dupa 38 de zile de la contact, unul dupa 55 si unul dupa 60 toate fiind negative. 4 au fost facute din urina de dimineata si unul l-am facut dupa-masa.